Oblíbená noční prohlídka ZOO Tábor se koná již tuto sobotu

Zoologická zahrada prý ožívá až v noci – alespoň tak to můžeme vidět v různých animovaných filmech nebo seriálech. Ale jak je to doopravdy? To budou moci opět poznat návštěvníci v ZOO Tábor, kde je na sobotu 26. května připravena oblíbená noční prohlídka.

Akcí budou provádět ošetřovatelé, kteří malým i velkým návštěvníkům sdělí mnoho zajímavostí o zvířecím životě po setmění. Začátek je ve 21:00 u vchodu do zoologické zahrady a platí standardní vstupné podle ceníku. Zájemci se musí na akci předem registrovat na e-mailové adrese akce@zootabor.eu.

„Je to jedinečná příležitost vidět, co dělají zvířata v čase, kdy se setmí a zoologická zahrada je běžně zavřená. Některá jdou samozřejmě spát a k nim se návštěvníci dozvědí v rámci výkladu zajímavosti týkající se jejich života a spánkových návyků. A pak je zde část nočních živočichů, kteří se stanou aktivními právě až s nastupující tmou. Tato zvířata bude možné spatřit v bdělém stavu, což se vám při běžné denní návštěvě nepoštěstí,“ zve na speciální akci mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

„Účastníkům noční prohlídky doporučujeme přijít vybaveni baterkou nebo jiným zdrojem světla pro případ, že by se prohlídka protáhla. Po skončení prohlídky bude u týpí připraven oheň, u kterého bude možné posedět a pokud si návštěvník donese, tak i opéct své buřty,“ dodává mluvčí Sušanka.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: