O víkendu začnou komentovaná krmení a jízdy na ponících

Od soboty 27. června přestanou v brněnské zoo platit některá opatření. Návštěvníci se tak mohou těšit na návrat komentovaných krmení, v provozu bude opět ponydroma postupně začneme také pořádat tradiční akce.

O víkendu začnou komentovaná krmení a jízdy na ponících

Jsem rád, že si všichni konečně budou moci užít plnohodnotnou návštěvu. On-line komentovaná krmení a setkání nahradí ta skutečná, která budou v létě probíhat každý den. Obnovíme také oblíbenou jízdu na ponících v Dětské zoo. Jediným omezením tak zůstane povinnost nosit roušky v pavilonech, a to do 1. července. Nicméně nepolevíme v hygienických opatřeních a například všem bude k dispozici dezinfekce,“ uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Během léta už máme v programu čtyři akce.

Světový den šimpanzů (14. 7.)
Potřetí se brněnská zoo připojí k Světovému dni šimpanzů. Návštěvníci se dozví, proč se tento svátek slaví zrovna v půlce července, nebudou chybět ani informace o šimpanzích jako takových, jejich ochraně i těch, které chovají na Mniší hoře. Kromě toho si zájemci budou moci projít zábavnou stezku a zúčastnit se promítání filmu s Jane Goodallovou v sále správní budovy Zoo Brno.

Mezinárodní den tygrů (29. 7.)
Tradiční letní akce se v brněnské zoo uskuteční ve středu 29. července. Připravená budou komentovaná krmení a speciální stezka, která upozorní na klesající počet tygrů ve volné přírodě.

Den adoptivních rodičů (29. 8.)
Pokud někdo přispěl na chov některého ze zvířat v Zoo Brno, má vstup zdarma! Dobrou zprávu jsme si ale nachystali i pro ostatní. Celý program si mohou užít také všichni návštěvníci, kteří poslední srpnovou sobotu na Mniší horu přijdou. Těšit se mohou na opékání špekáčků, jízdy na ponících, dílničky pro děti, nebo speciální komentovaná setkání se zvířaty. Zároveň také oslavíme 70 let od vydání zakládací listiny a zahájení výstavby zoo.

Mezinárodní noc pro netopýry (29. 8.)
V Africké vesnici proběhnou ve 13, 14, 15 a 16 hodin přednášky doc. Jana Zukala z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR v Brně a současně bude probíhat i ukázka netopýrů. Děti se mohou těšit na doprovodné aktivity, které pro ně připraví pracovnice Střediska ekologické výchovy Hlídka.

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: