O Vánocích bude mít ZOO Tábor otevřeno každý den

Užíváme si teplo domova, ale také rádi navštěvujeme příbuzné a vůbec všechny, které máme rádi. Stále častěji proto lidé tráví tyto svátky ve společnosti zvířat – třeba i těch v ZOO Tábor.

Vyšli jsme našim návštěvníkům vstříc a reagovali tak na zvýšený zájem o návštěvu naší zoologické zahrady právě v tomto období roku. Věřím, že návštěvníci nejen z nejbližšího okolí Táborxa rádi této možnost využijí a přijdou se na naše zvířata ještě naposledy tento rok podívat,“ říká tiskový mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

ZOO Tábor bude ve svátečních dnech otevřena v následujících časech:
24. prosince 2016 – otevřeno 9:00 až 14:00 hodin
25. prosince 2016 až 1. ledna 2017 – otevřeno každý den 9:00 až 16:00 hodin

Předvánoční a vánoční období je také časem, kdy vrcholí zájem o takzvanou adopci zvířat. Lidé tak mohou přispět na náklady spojené s chovem určitého zvířete a stát se ta na celý rok jeho hrdým patronem. „Jsme moc rádi, že se tato forma vánočního dárku stává stále populárnější. Je rozhodně lepší, pokud milovníka zvířat obdarujete sponzorským certifikátem na určité zvíře v zoo, kde je o něj s maximální péčí a odborností postaráno a kde jej dotyčný může celý rok hrdě navštěvovat, než dávat neuvážlivě takzvané živé dárky. Zvířata pod stromečkem jsou možná v první chvíli velkou radostí, ale po čase, kdy se ukáže, jakým závazkem takové zvíře je, pak často končí jako nechtěné a nepotřebné věci na ulici nebo v lepším případě v útulcích,“ upozorňuje Filip Sušanka.

Lidé, kteří by si přece jen rádi pořídili nějaké zvíře domů, si mohou práci se zvířaty a vše, co péče o ně obnáší, vyzkoušet také formou našeho programu „Staň se ošetřovatelem“. Informace o tomto programu i o možnostech sponzorství jednotlivých zvířat naleznete na webu ZOO Tábor: www.zootabor.eu.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: