Novinky v letní sezóně ústecké zoo

Letní sezóna začíná v ústecké zoologické zahradě vždy 1. dubna a končí 31. října, v tomto období přichází do zoo nejvíce návštěvníků. V letošním roce je pro ně připravena řadu změn.

Novinky v letní sezóně ústecké zoo

První se týká otevírací doby, která se více posune do odpoledních a dokonce večerních hodin. Brány zoo se otevřou v 9.00 hodin, a to oba vchody, jak spodní z Drážďanské ulice, tak horní od sídliště Dobětice. Pokladny budou otevřeny do 18.00 hodin, ale pavilony budou přístupné až do 19.00 hodin. Návštěvníci budou mít možnost areál zoo opustit až do 21.00 hodin, a to turniketem u spodního vchodu, (brána u horního vchodu bude zatím otevřena jen do 19 hodin, i zde se však do budoucna s turniketem počítá). „Důvodem této nabídky je umožnit návštěvníkům, aby si pobyt v zoo užili delší dobu, bez spěchu a bez stresu. Navíc tak mohou do zoo zavítat i ve všední den, po práci, přijít si odpočinout, zarelaxovat...“, řekl ředitel zoo Jiří Bálek.

Druhou vítanou změnou je výše ceny permanentních vstupenek, která bude nižší než v minulých letech. „Tímto krokem naznačujeme zejména obyvatelům Ústí nad Labem, že zoo je tu pro ně, že bychom si přáli, aby ji navštěvovali co nejčastěji a rádi se sem opět vraceli“, dodal Jiří Bálek. Výše permanentních vstupenek je tedy od 1. dubna 450 Kč pro dospělého (snížení ceny o 300 Kč), 225 Kč pro děti, studenty a důchodce (zlevnění o 150 Kč). Rodina (2 dospělí a 2 děti) nově zaplatí 1.300 Kč (tedy o 200 Kč méně). Běžné vstupné zůstává v letní sezóně ve stejné výši, tedy 120 Kč pro dospělou osobu, 60 Kč pro děti, studenty a důchodce a 310 Kč pro rodinu. „Po zvážení reakcí návštěvníků na pobyt psů v zoo jsme se rozhodli zvýšit poplatek za psa, a to na 60 Kč, za dodržení všech pravidel, tzn. pes musí být na vodítku, nesmí do pavilonů, průchozích výběhů pro zvířata, na dětská hřiště apod. Apelujeme na zodpovědné chování všech majitelů psů, kteří se svými miláčky do zoo chodí. I tak je ústecká zoo jednou z mála zoo v ČR, kam je psům vstup povolen, do 12 z 19 zoo psi přístup vůbec nemají“, vysvětlil J. Bálek.

Od dubna se navíc rozšiřuje nabídka předváděcích akcí pro zvířata, které jsou většinou spojeny s krmením zvířat (tuleni, orangutani, pirani, surikaty, medvědi malajští). Sloni chodí na své pravidelné procházky po areálu zoo, odpoledne mohou návštěvníci shlédnout ukázku jejich cvičení. Během víkendů začíná pravidelně jezdit oblíbený Zoovláček, který pomáhá návštěvníkům překonat převýšení 93 metrů mezi spodním a horním vchodem. Pro návštěvníky připravujeme dvě nové prodejny suvenýrů – jednu u spodního vchodu, druhou u exotária. Rekonstrukcí prochází i kiosek s občerstvením ve správní budově, kde budeme stejně jako ve stánku u exotária nabízet nově i exotické pokrmy. Návštěvníci mohou stále využít samozřejmě i další možnosti občerstvení v areálu zoo – restauraci Savana, Koliba i Cukrárnu U geparda.

Autor:
Vydáno: