Nové přírůstky v zoo

Ještě do konce března mají lidé možnost využít levnější mimosezonní vstupné do ostravské zoologické zahrady. Předjarní zoo je otevřená od 9 do 18 hodin a návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na mládě velblouda a další dva malé kočkodany Dianiny.

Nové přírůstky v zoo

Mládě velblouda dvouhrbého (sameček) se narodilo 15. února. První týdny života pobývalo se svou mámou odděleně od stáda v chovatelském zázemí. Pro samici je to druhé mládě, o které se od začátku vzorně stará. Tento týden byli oba spojeni s ostatními velbloudy, takže mladého samečka mohou vidět i návštěvníci ostravské zoo. Velbloudí stádo aktuálně čítá jedenáct členů.

Ve skupině kočkodanů Dianiných v Pavilonu evoluce přibyla další dvě mláďata. Jedna samice porodila 13. a druhá 15. března. Tímto se chovná skupina vzácných primátů rozrostla na rekordních 16 členů! U čerstvě narozených mláďat zatím nemůžeme hovořit o úspěšném odchovu, protože je ještě velmi brzy, přesto se chovatelé těší z obrovského úspěchu celosvětového významu.

Kdo se v těchto předjarních dnech vydá do ostravské zoo, může ještě do konce měsíce využít mimosezonní vstupné, které je o 30 korun levnější než během hlavní návštěvnické sezony. Dospělí návštěvníci zaplatí za vstupenku 80 Kč, děti do 15 let, studenti, senioři a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P starší 15 let pak 50 Kč. Vzhledem k příznivému počasí jezdí po areálu po zimní přestávce i zoo vláček.

Autor:
Vydáno: