Nové dětské hřiště na Černé louce!

Bydlíte v centru Ostravy, máte malé děti a nevíte, kam s nimi zajít, kde by si mohli bezpečně zadovádět, pohrát si, a přitom byli venku?

V areálu Černé louky bylo postaveno zcela nové dětské hřiště. To je ten správný tip pro Vás. Provoz hřiště bude slavnostně zahájen dne 29. 6. 2016 v 10,00 hodin za přítomnosti představitelů města.

Hřiště se nachází v blízkosti pavilonu A, je lemováno spoustou zeleně a vzrostlých stromů. V prostoru hřiště je umístěna socha z roku 1960, která nese název Porubské mládí. Autorem je akademický sochař Miroslav Rybička, kterému byla inspirací pro tvorbu sochy jeho žena a syn.

Hřiště vzniklo za finanční podpory společnosti OZO Ostrava, a.s.. Je  určeno pro věkovou kategorii 3 až 14 let. Skládá se z prvků šplhacích, balančních, houpadel a věžových sestav. Hřiště je ošetřeno podložím. Součástí je také pískoviště se speciálním pískem a ovál pro ježdění. Všechny prvky jsou bezpečné a splňují veškerá kritéria pro provoz dětského hřiště. Celý prostor hřiště je oplocen nízkým plůtkem. Psi do prostor dětského hřiště nesmí.

Autor:
Vydáno: