Noční život v Zoo Ostrava

Začátek školního roku se v ostravské zoologické zahradě ponese v duchu nočního života. V tomto týdnu se uskuteční hned dvě akce odhalující tajuplný život nočních savců.

Noční život v Zoo Ostrava

Středa 2. září, 18:00 hod.: Mezinárodní noc pro netopýry 2015

Po prázdninové přestávce pokračuje přednáškový cyklus Zajímavosti ze světa zoologie. Do zářijového termínu jsme zařadili akci věnovanou netopýrům. Tato akce se koná tradičně na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě a letos se uskuteční její 19. ročník. V ostravské zoologické zahradě se můžete o životě těchto jediných aktivně létajících savců, jejich výzkumu a ochraně dozvědět více. A pokud počasí dovolí, následovat bude i procházka po zoo s detektorem. Akci povede Martin Gajdošík z České společnosti pro ochranu netopýrů (www.ceson.org).

Čtvrtek 3. září, 16:00 hod.: Ochrana outloňů v Indonésii

O den později pak proběhne přednáška věnovaná tajemnému primátu z jihovýchodní Asie – outloni váhavému. Tato menší poloopice je v Indonésii ve velkém ilegálně odchytávána ve volné přírodě a na tamních trzích prodávána jako domácí mazlíček. V indonéštině se outloň nazývá kukang. A stejně tak se jmenuje i projekt, který probíhá na Sumatře a jehož cílem je oslabení nelegálního obchodování a ochrana outloňů. Aktivity na místě koordinuje František Příbrský, terénní pracovník Zoo Ostrava, který v těchto dnech pobývá v České republice a přijede do Ostravy projekt představit.

Obě akce proběhnou ve výukovém centru Zoo Ostrava a vstup na ně je zdarma.

Autor:
Vydáno: