Netradiční městská galerie v ulicích Prahy

Od 10. června budou mít obyvatelé a návštěvníci Prahy jedinečnou příležitost spatřit tajemné sochy a dech beroucí výtvarné objekty. Ty v pražských ulicích vyrostou v rámci výstavního projektu Sculpture Line. Práce předních umělců z České republiky i ze zahraničí budou na vybraných místech vystaveny až do 30. září. V areálu bobové dráhy v Proseku to bude originální socha Nohoboba.

Netradiční městská galerie v ulicích Prahy

Ulice našeho hlavního města se přes léto promění v jednu velkou galerii. Její půvab umocní neobyčejná díla svým citlivým zasazením do okolního prostoru. Vystavované objekty budou komunikovat s místem, v němž jsou instalovány a kolemjdoucí pozvou na společnou cestu za poznáním a proniknutím do tajů a krás umění.

Celá expozice promění důvěrně známá místa v pražských ulicích přímo před vašima očima. Obohatí a zajímavým způsobem dotvoří prostředí pulzujícího, dynamického města, a to jak na frekventovaných místech, tak i v kontextu specifických, méně očekávaných a speciálně vybraných lokací. Na každé zastávce sochařské trasy najdete jeden nový příběh a odlišný úhel pohledu.

Instalace můžete obdivovat na 17 místech v Praze. Některé z nich budou umístěny na Malé Straně, další bude možné spatřit v Tróji, na Karlíně, Vltavské náplavce ale i třeba v areálu Letiště Václava Havla nebo na Bobové dráze v Proseku.

Noho co? Nohobob!  

Socha Nohoboba, v rámci projektu Sculpture Line, bude umístěna nejprve v prostorách parkoviště u bobové dráhy, aby se po skončení výstavy přesunula přímo k populární „bobovce“, kde najde své stálé uplatnění.  Autorem sochy je sochař Štěpán Šefr.

„Jedná se o vítězné dílo vzešlé ze sochařské soutěže na půdě Akademie výtvarných umění, pro exteriér Bobové dráhy na Proseku. Nohobob není přímo názvem díla, spíše pracovním pojmenováním na způsob zoologického názvosloví. Socha je výsledkem asociační práce s místem určení instalace. Ve zkratce by se dala popsat jako dětské boby se zvířecími končetinami (tu pes, tu kůň…), nesoucí velký cylindr. Celé dílo, je ze zadání vandalu-vzdorné, tedy z tmavého armovaného betonu, o váze kolem 3,5t a bude usazeno v terénu bobové dráhy s osvětlením a výhledem na vysočanskou industriální krajinu, “ informuje o díle talentovaný sochař.  

„Jsme moc rádi, že právě u nás, na Bobové dráze Prosek, budou moci návštěvníci spatřit jeden ze zajímavých objektů Sculpture Line. Dráze dodá tento monument umělecký nádech a umocní tak zážitek všech návštěvníků, kteří si k nám přijedou na bobové dráze zajezdit,“ uvádí Michal Sadil, jednatel Bobové dráhy Prosek.

Autor:
Vydáno: