Něco málo o hodonínské zoo

Rozhodla jsem se, napsat svoje poznatky o zoologických zahradách. Jako první to bude o zoo v Hodoníně. Podle mého názoru je to nejhezčí zoo v republice, ale každý má to svoje – nikomu to nevnucuju.

Tahle zoologická zahrada má nespornou výhodu v tom, že je na rovině. Nemusí se člověk škrábat do kopce. Nevýhoda zase spočívá trochu v cestě. A to je vcelku jedno, jestli je člověk místní nebo ne.

Ono je to trochu daleko. Pokud je někdo řidič, tak se dá zaparkovat na místě vzdáleném od zoo asi půl až tři čtvrtě hodiny, tedy tak to bylo, když já jsem jezdila jako malá do této zoo. Vystoupili jsme a opravdu se šlo pěšky minimálně půl hodiny. Asi v půlce sídlí útulek pro pejsky. Asi uprostřed zoo je také dětský koutek. Vstupné není drahé. V současnosti je to pro dospělé devadesát korun, pro děti šedesát.

Najdete zde velmi mazlivé zvířata s rohy – mám tím na mysli například kozy kamerunské. U pokladny vždycky prodávali sáčky s krmením a zvířata se mohla zbláznit, když se k nim člověk blížil s tím sáčkem. Už to měla tzv. v oku. Člověk se nemusel bát, že ho kousnou. V této zoo jsem měla i jeden zajímavý zážitek – hladila jsem si mládě tygra.   

Autor:
Vydáno: