Naplňte nočník pro VyšeHrátky!

I když se zdá, že času je do září ještě spousta, přípravy na letošní Festival VyšeHrátky jsou již v plném proudu! Od 1. do 8. září bude na malé i velké návštěvníky v areálu Královské a knížecí akropole na Vyšehradě tradičně čekat spousta pohádek, koncertů, kreativních dílen, originální divadelní bojovka i oblíbené odpolední večerníčky v podání známých tatínků. A aby měla vyšehrátkovská pohádka i letos šťastný konec, můžete i vy symbolicky pomoct s plněním nočníku na Hithit.cz!

Naplňte nočník pro VyšeHrátky!

VyšeHrátky jsou (více než) interaktivní festival, nejen pro děti a jejich rodiče, který na Vyšehradě už 12 let prodlužuje dětem prázdniny o týden a zábavnou formou je seznamuje s významnými tématy českých dějin a kultury. Hlavní program festivalu - divadelní bojovku - dále doplňují desítky pohádek, odpolední koncerty dětských kapel či oblíbené předčítání pohádek slavnými tatínky, a to vše už pro děti od 10 měsíců. Na festivalu si na své přijdou také dospělí, rodiče i nerodiče, kteří se letos můžou těšit na speciální večerní bojovku k příležitosti výročí konce 2. světové války, koncerty, letní kino či tančírnu.

„Už více jak 10 let bojujeme proti ušišlané dětské zábavě, představujeme to nejlepší z divadla pro děti, připravujeme pro školy interaktivní program o české historii a hlavně dětem alespoň o malou chvilku prodlužujeme prázdniny. Rodiče s dětmi i učitelé se svými žáky se za námi každoročně vracejí. A aby se všechny naše vyšehrátkovské sny i letos mohly stát skutečností, rozběhli jsme teď symbolické plnění nočníku na stránkách Hithit.cz,“ říká ředitelka festivalu VyšeHrátky Daniela Fialová a dodává: „pokud se nám podaří dosáhnout částky 110 000 Kč, Nadace Vodafone nám navýší vybranou částku ještě o 80 000 Kč. A všichni, kdo VyšeHrátky podpoří, to taky nebudou mít zadarmo! Můžou se těšit na skvělý festivalový program a taky odměny, které jsme pečlivě a s láskou vybírali, připravovali a s velkou radostí je taky předáme.“

Zahřívací VyšeHrátky v květnu

Zkraťte si čekání na září a přijďte si užít ochutnávku VyšeHrátek už 30. května od 14.00 do areálu Starého purkrabství a Královské a knížecí akropole. Čekat na Vás bude bohatý program, dílny, pohádky a spousta zábavy.

„Sobotní odpoledne bude patřit dětem i rodičům. Můžete přijít na pohádky, poslechnout si fajn muziku, zkusit svoji zručnost v kreativních dílnách, zahrát si legendárního 3D Pacmana a k tomu zakousnout něco z bohatě vybaveného MiniVyšeBaru. A to vše za každého počasí,“ láká na akci Barbora Kalinová, dramaturgyně festivalu VyšeHrátky a dodává: „a na své si přijdou i naši nejmenší návštěvníci, pro které máme připravenou pohádkovou ukolébavku Batosnění. Toto představení, lehoučké jako pírko, navazuje na evropský trend tvorby pro děti od nuly do tří let nazývaný Theatre for the very young (tzv. divadlo pro nejmladší) a je vhodné pro batolata již od 10 měsíců.“

Autor:
Vydáno: