Na sobotních koncertech Cyklu pro děti PKF – Prague Philharmonia okouzlí skřítek Šíma skřítka Lupi svým zpěvem

Cyklus koncertů pro děti, který PKF – Prague Philharmonia úspěšně uvádí již po několik sezon, zamíří v sobotu 3. května od 10 a od 12 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina pro aktuální 20. sezonu do finále koncertem s názvem Kterak Šíma okouzlil Lupi svým zpěvem aneb Hudba, která zpívá.

Na sobotních koncertech Cyklu pro děti PKF – Prague Philharmonia okouzlí skřítek Šíma skřítka Lupi svým zpěvem

Program tradičně uvede malým návštěvníkům již dobře známá a oblíbená písničková hymna celého cyklu – Muzikanti, kterou na míru dětským pořadům složil Pavel Jurkovič na text Jiřího Žáčka. Orchestr PKF – Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Tomáše Braunera a za vyprávění rošťáckých skřítků Lupi a Šímy dětem dále představí zpěvné melodie vyhlášených Bachových, Mozartových, Griegových či Haydnových děl anebo lidové písničky jako Jede, jede poštovský panáček a Já do lesa nepojedu, do nichž se budou moci děti všemožnými způsoby zapojit.

Po předchozích sezonách, kdy se malí návštěvníci v rámci Cyklu koncertů pro děti setkávaly s marťánkem Martinem a jeho kamarády Hedou a Kájou, mají počínaje tou letošní možnost na pódiu Rudolfina pozorovat sehranou dvojici Filipa Sychru a Nikolu Pádivou v rolích skřítků Šímy a Lupi. Ti, vystupující v nápaditých barevných kostýmech od výtvarnice Kateřiny Kroupové, vnesli do pořadů novou energii, hravost, humor a svěžest, rádi komunikují s dětským divákem, povzbuzují jej k akci, k dupání, tleskání či zpívání a podporují tak snahu dramaturga a režiséra Vladimíra Jopka poskytnout dětem nejen nové poznatky v oblasti hudební výchovy, ale rovněž je do programu aktivně zapojit.

„Velkým přínosem pořadů se stala písničková znělka dvojice Pavla Jurkoviče a Jiřího Žáčka, která je pokaždé zahajuje i zakončuje. Písničku Muzikanti zpívají nejen skřítci, ale celý orchestr, včetně pana dirigenta, a protože je založena na krátkých refrénech, zpívají ji za chvíli všichni diváci – malí i velcí. Má interaktivní charakter, kdokoli se může zapojit do tleskání, dupání, zpívání nebo napodobování hry na různé nástroje. Je radost sledovat, jak se zcela zaplněná Dvořákova síň bez váhání a s plným nasazením účastní všech aktivit, ke kterým naši aktéři Lupi a Šíma vybízejí,“ hodnotí současnou podobu koncertů Vladimír Jopek.

Vstupenky v kategoriích pro děti i dospělé je možné zakoupit online na www.pkf.cz v sekci Koncerty, v kanceláři PKF – Prague Philharmonia (dříve Pražská komorní filharmonie), Husova 7, Praha 1 nebo hodinu před koncertem v pokladně Rudolfina. Další informace na čísle 224 267 644, na e-mailové adrese vstupenky@pkf.cz, prostřednictvím webových stránek www.pkf.cz nebo na Facebooku.

Autor:
Vydáno: