Mimo sezónu levněji do zoo

Mimořádně teplý podzim láká do ostravské zoologické zahrady stále hodně lidí. Ti, co přišli od začátku listopadu, mohli navíc využít i mimosezónní slevy na vstupném, která potrvá až do konce března příštího roku.

Mimo sezónu levněji do zoo

Dvojí vstupné platí už třetím rokem. „Jsme si vědomi, že v chladnějším období je přeci jen provoz zoo trošku omezený. Některá zvířata jsou ze svých letních příbytků přestěhována do teplého zázemí, kde je návštěvníci bohužel neuvidí. Patří mezi ně např. řada pestrobarevných ptáků z Voliéry Papua, z Voliér ptáků Tibetu a Číny nedaleko vstupu do zoo či některé druhy lemurů na ostrovních expozicích. Také čas strávený v zoo se v chladných dnech o něco zkrátí, lidé např. nemohou plně využít klidové části Botanického parku k posezení a odpočinku tak, jak se to nabízí v letním období.“

Nicméně bychom tak chtěli i připomenout, že areál zoo je pro návštěvníky otevřený každý den v roce a že v každém ročním období má zoo své kouzlo. A to nejen v podzimním barevném hávu, ale třeba také pod sněhovou pokrývkou. V chladném počasí se mají návštěvníci možnost ohřát ve vytápěných pavilonech nebo v restauraci Saola, která je rovněž otevřena každý den od 10 hod. až do zavírací doby.

Levnější vstupné platí od 1. listopadu do 31. března příštího roku. Dospělý návštěvník zaplatí 80,- Kč, děti od 3 do 15 let, studenti, senioři či držitelé průkazů ZTP a ZTP/P starší 15 let pak 50,- Kč, tedy o 30 Kč méně než během hlavní sezóny.

Autor:
Vydáno: