Mikuláš bude v ZOO Tábor

Na začátek prosince a s ním spojený svátek svatého Mikuláše se těší snad všechny děti. Ať už v tom letošním roce spíše zlobily nebo byly jenom hodné, všechny doufají, že jim Mikuláš s andělem a čertem nakonec nějaké ty sladkosti a ovoce nadělí. Stejně se letos na Mikuláše, který přijde už v sobotu 3. prosince, těší i zvířata v ZOO Tábor. Místo sladkostí ale dostanou jiné, vhodnější pamlsky a děti se o těchto zvířatech také leccos zajímavého dozví.

Formát takzvaného komentovaného krmení se nám v minulosti velmi osvědčil a získal si u našich návštěvníků velkou oblibu. Návštěvníci se tak s vybranými zvířaty nejen lépe seznámí, ale mohou se také přítomných ošetřovatelů sami ptát na to, co je zajímá. Propojit tedy krásný zvyk mikulášského obdarovávání s tím, že se děti i dospělí něco zajímavého dozví, nám přišlo jako ideální spojení,“ říká tiskový mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

V sobotu 3. prosince tak do ZOO Tábor dorazí nejen Mikuláš, ale také jeho pomocníci v podobě anděla a čerta. Rozdávat nadílku budou nejen hodným dětem, pro které je připraveno překvapení, ale také především vybraným zvířatům. V 11 hodin to bude lev pustinný, ve 13:00 medvěd hnědý a nakonec ve tři hodiny odpoledne makak jávský.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: