Mikuláš, andělé a čerti

Na různých místech naší republiky se konají začátkem prosince Mikulášské nadílky. Někde je to spojené s divadelním představením pro děti, někde formou besídky, ale vždy se končí rozdáváním mikulášských balíčků hodným dětem z rukou Mikuláše. Vždy je nablízku hodný anděl a zlobivý čert.

Mikuláš, andělé a čerti

Pokud chcete zažít „téměř“ skutečného Mikuláše, anděly a čerty a vaše děti patří mezi ty statečnější, zajeďte do Lipůvky na Blanensku. Každý rok už deset let se zde koná obdivuhodné představení. V podvečerních hodinách stojí na místním parkovišti tribuna pro diváky a další potřebné rekvizity. Nesmí chybět také stánek s občerstvením a jakmile se setmí, může se začít.

Kdo neviděl, neuvěří. Znáte filmovou pohádku S čerty nejsou žerty? Tak velmi podobně začíná představení v Lipůvce. Z dálky uslyšíte z ničeho nic dusot koňských kopyt. Přijíždí kočár tažený párem koní a v něm celá tlupa „opravdických čertů“. Vše je podkresleno hudbou, která ještě umocňuje čertovské řádění. Na scénu nastupuje sám vládce pekel Lucifer a v rukách drží knihu hříchů a začíná číst. Co když přečte i vaše jméno? Pokud jste byli celý rok hodní, nemáte se čeho bát a pokud ne…však víte.

A jak to všechno dopadne? To se dozvíte, pokud se tam zajedete podívat. Pro slabší povahy mám dobrou zprávu, všechno dobře dopadne…nakonec představení přijede andělská jízda spolu s Mikulášem a všechny hodné děti odmění mikulášským balíčkem.

Tak na shledanou v Lipůvce, letos již 29.11.2014 (sobota) v 16.30 hod.

(Pokud se podíváte na webové stránky obce Lipůvka, ve fotogalerii v sekci Mikuláš si můžete prohlédnout fotky z čertovského řádění minulých let)

 

Autor:
Vydáno: