Mezinárodní den žiraf

V neděli 21. června se stejně jako v loňském roce připojí Zoo Ústí nad Labem k mezinárodnímu svátku, který vznikl z iniciativy ochranářské organizace GFC (Giraffe Conservation Foundation).

Mezinárodní den žiraf

Termín nebyl zvolen nijak náhodně, protože díky letnímu slunovratu a nejdelšímu dni v roce je pozornost věnována zvířatům s nejdelším krkem. „Letošní ročník s podtitulem Operation Twiga je navíc zaměřený speciálně na ochranu žirafy Rothschildovy, poddruh, který ústecká zoo chová již od roku 1983“, sdělila mluvčí zoo Věra Vrabcová. Žirafa Rothschildova je jedním z devíti poddruhů žiraf. Ve volné přírodě zbývá zhruba jen 1.100 jedinců, přičemž 75% z tohoto počtu žije v jednom ugandském národním parku. Je zapsána v Mezinárodní červené knize ohrožených druhů a jejich ochraně je věnována zvýšená pozornost, neboť populační trend je klesající.

„Program začne na terase u těchto afrických kopytníků ve 14.00 hodin komentovaným krmením. Na ukázku bude připravena krmná dávka, děti se mohou zapojit do různých žirafích soutěží či si ve výtvarné dílně vyrobit žirafí záložku nebo vybarvit omalovánku. Každý příchozí se může zúčastnit i soutěžního kvízu, pro vylosované výherce je připravena (jak jinak) plyšová žirafa,“ přiblížila Věra Vrabcová.

Od tohoto víkendu mohou návštěvníci zoo také využít nabídky exotického občerstvení, které zajišťuje nový nájemce Mama Africa, a to hned na dvou místech. Jedno s názvem Papua vzniklo ve správní budově (to má premiéru již v pátek 19. června), druhé s názvem Xacalli je umístěno u prodejny suvenýrů Pueblo. Kromě exotických pokrmů jako např. sukuma wiki či tape tape jsou v nabídce i nápoje včetně domácích tropických limonád.

V neděli 21. června mají návštěvníci poslední možnost prohlédnout si výstavu kaktusů a sukulentů, kterou od úterý 16. června pořádá Klub kaktusářů Ústí nad Labem. Jedná se o tradiční červnovou akci, na které je možné si zakoupit i výpěstky za velice příznivé ceny. Přijďte se tedy do zoo podívat, můžete zde pobýt až do 21.00 hodiny a věřte, že večerní zoo má své kouzlo.

Autor:
Vydáno: