Mezinárodní den slonů v Zoo Ostrava

Sobota 12. srpna bude v naší zoo věnována slonům, a to nejen těm ostravským. Pro děti i dospělé bude připraven speciální sloní program, při němž se dozvědí o chovu slonů v lidské péči i o jejich alarmující situaci ve volné přírodě. Představen bude i sloní sameček Chandru, který se v zoo narodil před měsícem.

Mezinárodní den slonů v Zoo Ostrava

Následující sobotu se v ostravské zoo uskuteční speciální akce u příležitosti Mezinárodního dne slonů. Bude věnována nejen slonům chovaným v lidské péči, ale také slonům žijícím ve volné přírodě. Od 12 do 14:30 hodin budou u výukového centra probíhat sloní kvízy a hádání pro děti. Zájemci se zde můžou zastavit u dotykového stolku a dozvědět se zajímavosti o slonech, např. jak rostou slonům zuby, kolik jich slon má, ale také proč jsou sloni v přírodě ohrožení a jak jim mohou lidé pomoci. K potěžkání bude např. i stehenní kost slona.

V rámci speciálního sloního dne se mohou lidé těšit i na mimořádné komentované krmení slonů, které začne v 15:00 hod. v pavilonu slonů. Při něm bude představen i nejmladší člen sloního stáda, sameček Chandru, který se v ostravské zoo narodil 8. července.

Připomínáme, že ještě do konce srpna mohou lidé do zoo přinášet nepotřebné oblečení, a zapojit se tak do prázdninové sbírky, která podpoří projekt na záchranu slonů v Africe – SAVE ELEPHANTS. Např. jedna taška nepotřebných, ale stále pěkných věcí znamená krmení na jeden den pro celý psí tým v Kongu, který je speciálně vycvičen na odhalování pytláků slonoviny.

Do pomoci slonů i dalších ohrožených druhů zvířat jsou zapojeni všichni, kteří navštíví Zoo Ostrava – ze vstupu každého návštěvníka putuje 1 Kč na podporu vybraných záchranných projektů prostřednictvím programu Koruna ze vstupu. Děkujeme, že pomáháte s námi!

Autor:
Vydáno: