Mezinárodní den rodiny

Dnešní rodina má různé podoby, pořád by ale měla zůstávat místem, odkud vycházíme a kam se rádi vracíme. Vyhlášení Mezinárodního dne rodiny Valným shromážděním OSN odráží důležitost, kterou jí mezinárodní společenství připisuje. Svoje rodinné vztahy můžete utužit právě na výletě v zoo, kde se blíže seznámíte také s fungováním zvířecích rodin.

Přijďte si užít májový víkend do naší zoo, rozhodně se nebudete nudit! Kromě fotosoutěže a 20% slevy na rodinné vstupné můžete potkat také nového obyvatele táborské zoo bernešku bělolící a čekají na Vás i pravidelná komentovaná krmení. Můžete se také občerstvit v naší restauraci a Vaše děti se určitě rády vyřádí na dětském hřišti plném prolézaček nebo se budou moci blíže seznámit se zvířaty v kontaktní zoo. Těšíme se na Vás! 

V naší zoologické zahradě poznáte různé projevy rodinného soužití v přírodě. V organizované smečce žijí například arktičtí vlci, naopak spíše samotářsky žije medvěd baribal. V rodinných skupinách zase žije zubr evropský. Samec zubra evropského Pozcekaj dorazil do ZOO Tábor z polských Niepolomic loni na podzim Ve svém novém domově se zabydlel a naději ošetřovatelům na brzký přírůstek dává i jeho zájem o nejstarší ze čtyř táborských samic Uselinu. Jak jsme již informovali, nedávno se v ZOO Tábor rozrostlo stádečko černé ovce oeuessantské, nejmenšího plemene ovcí na světě, o tři jehňátka. Sám zatím zůstává velbloud dvouhrbý jménem Jep, který do ZOO Tábor přicestoval letos koncem března z pražské zoologické zahrady. Už v létě by se ale měl dočkat nevěsty z německého Chemnitzu. ZOO Tábor tak doufá, že se jí do budoucna podaří založit další úspěšný odchov.

ZOO Tábor se zaměřuje na chov a rozmnožování ohrožených druhů zvířat. První přírůstky letošního roku nicméně dokazují, že chová i jiná méně vzácná zvířata. „Letos jsme přivítali už několikátý přírůstek, což považuji za dobrou zprávu a nejlepší vizitku naší zoo. Dokazuje to totiž, že se o zvířata staráme dobře. Do budoucna bychom rádi počet našich zvířat pravidelně navyšovali a jejich odchov je jednou z cest, jak toho dosáhnout,“ doplnil majitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: