Medobraní v zoo

V sobotu 18. června se v ostravské zoologické zahradě uskuteční akce s vůní a chutí medu – medobraní. V prostorách výukového centra budou moci zájemci zažít a sami si vyzkoušet stáčení medu, dozvědět se, co je to medomet nebo třeba nahlédnout do včelího úlu.

Medobraní v zoo

Ukázky vytáčení medu, povídání o životě včel a jejich nezastupitelném významu pro existenci lidstva na planetě proběhnou vždy v 11, ve 13 a v 15 hod. Zájemci budou mít možnost sladký produkt vlastnoručně vytočit a samozřejmě také ochutnat. Chybět nebude ani prezentace dalších včelích produktů a praktické informace o chovu včel. Akci opět organizují členové Okresní organizace Českého svazu včelařů Karviná a Základní organizace Českého svazu včelařů Vřesina.

Připomínáme, že o víkendech probíhají i komentované prohlídky pěstebních skleníků, které jsou běžně pro návštěvníky uzavřené. Prohlídky s průvodcem se uskuteční v 11, ve 13 a v 15 hod. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269.

Foto archiv Zoo Ostrava.

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: