Lví fanoušci

Český fotbalový tým, který se od víkendu účastní evropského šampionátu EURO ve Francii, bude mít speciální fanoušky. V táborské zoologické zahradě ho budou v bojích se soupeři na dálku podporovat pětiletý lev Simba a o rok starší lvice Elsa, kteří běhání za míčem přímo milují. Všichni pracovníci ZOO Tábor proto doufají, že čeští fotbalisti vydrží na šampionátu co nejdéle, nejlépe až do finálového zápasu.

Lví fanoušci

Že naši lvi fotbal přímo milují, jsme zjistili před časem náhodou, když jsme jim hodili do výběhu míč. Ihned se za ním vydali a po prvních nesmělých dotecích začali předvádět takové kousky, za které by se nemusel stydět ani legendární Pelé. Mít v obraně takovou dvojici beků, tak by si mohl Petr Čech vzít do branky noviny,“ říká s nadsázkou mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

„I bez této obranné dvojice, která by oprávněně nahnala strach všem útočníkům soupeře, doufáme, že se český fotbalový tým bude o vítězství prát jako lev. Snad jim k úspěchu pomůže i podpora od dvou netradičních fanoušků z naší zoo. Už jen proto, že silueta lva je jako státní symbol dominantním znamením na dresu českých fotbalistů,“ dodává mluvčí Sušanka.

ZOO Tábor letos láká návštěvníky na atraktivní akce, které v prostorách zahrady pravidelně pořádá. Tahákem je také více než 250 zvířat žijících v táborské zoo. Návštěvníci se mohou těšit také na spoustu mláďat, zvířecí osazenstvo ZOO Tábor se totiž letos utěšeně rozrůstá. Hned na Nový rok se narodilo rovnou jedenáct mláďat koz domácí, kamerunské a kašmírské. Chvíli po nich přišel na svět letošní první bretaňský skřítek, kterého krátce na to následoval ještě jeden a před pár dny je doplnilo další, letos už třetí, jehňátko. Táborská zoologická zahrada poté přivítala i pětici mláďat nosála červeného. Kromě toho během května přivezla z Německa čtyři samice zubra evropského, které se mají stát základem budoucího stáda. Prohlédnout si nové přírůstky na vlastní oči mohou návštěvníci nejen o víkendu, ale každý den od 9:00 do 18:00. (od 18. června o víkendech do 20:00).

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor je zároveň nejmladší zoologická zahrada v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen do konce roku ji navštívilo přes 50 tisíc lidí. Otevřena je denně od 9:00 do 18:00. (od 18. června o víkendech do 20:00). Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 250 zvířat více než 60 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Vybrané akce ZOO Tábor v roce 2016

26. 6. – Přehlídka výstavních psů z chovatelské stanice Atison
2. 7. – Zahradní slavnost – 1. narozeniny ZOO Tábor
29. 7. – Mezinárodní den tygrů
13. 8. – Narozeniny lva Simby
26. 8. – Mezinárodní den psů – soutěž o nejhezčího voříška
22. 10. – Oslava Dne stromů
31. 10. – Halloween
5. 12. – Mikulášská nadílka
prosinec – Advent v ZOO Tábor

Autor:
Vydáno: