Letní nabídka ústecké zoo

Letní měsíce znamenají v ústecké zoo největší příliv návštěvníků, proto zoo připravuje na červenec a srpen nabídku, kterou se snaží uspokojit širokou škálu příchozích tak, aby se jim v zoo líbilo a odcházeli spokojeni. Na čas prázdnin je v letošním roce připraveno mnoho různých akcí.

Letní nabídka ústecké zoo

První je soutěž Zoo a továrna na sny probíhající od 1. července do 31. srpna 2021. Na pokladnách zoo a na e-shopu bude možné zakoupit limitovanou mléčnou čokoládu za 80 Kč. Pod jejím obalem se však nemusí skrývat pouze lahodná pochoutka, ale také speciální zlatý kupón, který se pro pět šťastlivců a jeden jejich doprovod stane vstupenkou do zoo a umožní jim VIP prohlídku s překvapením. Ta se bude konat 11. září 2021 a výherci ji započnou v 10.00 hodin u spodní pokladny. Veškeré informace a pravidla soutěže budou k dispozici na webových stránkách zoo. „Smyslem soutěže není pouze potěšit chuťové buňky, ale dát možnost našim návštěvníkům nahlédnout i do zázemí zoo. Vzhledem k teplému počasí doporučujeme čokoládu rychle sníst nebo si ji zakoupit před odchodem z areálu,“ informuje tiskový mluvčí Matěj Kynšt.

Od 2. července se budou konat večerní komentované prohlídky, díky kterým mají návštěvníci možnost projít se po zavírací době areálem zoo v doprovodu průvodce. „Procházka potemnělým areálem vytváří jedinečnou atmosféru, kterou ocení všichni, kterým je blízký svět zvířat. Především u druhů se soumračnou či noční aktivitou je možné sledovat rozdílné chování oproti tomu v návštěvnické době a naopak druhy s denní aktivitou se ukládají ke spánku,“ sděluje Matěj Kynšt. Večerní prohlídka je určena pro dospělé osoby a děti od 10 do 15 let. Vstupenky je možné zakoupit pouze on-line na e-shopu zoo (www. eshop.zoousti.cz) na konkrétní termín. Cena je 230 Kč pro dospělého a 120 Kč pro dítě. „Prohlídky budou probíhat jednou za 14 dní vždy v pátek a trvají přibližně 90–120 minut. Kapacita skupiny je omezena počtem 30 osob, neboť se účastníci rozdělují na dvě menší skupinky. Obě získají svého vlastního průvodce a stylovou svačinu na cestu. Na závěr prohlídky obdrží každý návštěvník malý dárek,“ dodává.

Zřizovatel zoologické zahrady, statutární město Ústí nad Labem, přišel s projektem TicketPack – Ústí jednoduše, který umožňuje zakoupit zlevněnou vstupenku do několika turistických cílů se slevou 30 % oproti běžnému vstupnému. Platí to pro návštěvu zoo, městského muzea, zrcadlového bludiště a lanovou dráhu na Větruši a koupaliště v Brné. Pomocí aplikace SEJF v mobilním telefonu (zdarma ke stažení na App Store a Google Play) lze zakoupit zvýhodněný balíček, který stojí 263 Kč pro dospělého a 165 Kč pro dítě. Využít jej zákazník může od 1. července do 15. září 2021 a uplatnit během 7 kalendářních dnů od zakoupení ve všech vybraných cílech. Stačí se prokázat QR kódem na pokladnách daných institucí. Podrobné informace k celému projektu jsou uvedeny na portálu pro volný čas města Ústí nad Labem.

Autor:
Vydáno: