Letní Karlovská ochutnávka VyšeHrátek!

Báli jste se, že jsme letos zapomněli na novou tematickou bojovku? Nebojte! Už 11. a 12. června od 14.00 do 17.00 hodin v prostorách Starého purkrabství a královské akropole na Vyšehradě Vám VyšeHrátky nabídnou letní ochutnávku nové interaktivní bojovky, která letos vede po stopách Karla IV.

Letní Karlovská ochutnávka VyšeHrátek!

Po tématech českých státních svátků, národního obrození, trenažéru komunismu nebo období 2. světové války se tentokrát bojovka obrací do naší dávné historie a připomene letošní významné výročí - 700 let od narození panovníka Karla IV.
„Představíme Karla IV. jako nejvýznamnějšího českého panovníka, ale také jako urbanistu a velkého vizionáře – renesančního člověka, který v mnohém předběhl svou dobu. Nechceme pouze zprostředkovat dobu Karla IV., ale zabývat se otázkou, proč je pro nás po 700 letech Karel IV. důležitý,“ vysvětluje dramaturg festivalu VyšeHrátky Tomsa Legierski.

Těšit se můžete na několik interaktivních stanovišť pro malé i velké – divadelní bojovku, kterou návštěvníci často přirovnávají i k slavné Pevnosti Boyard. Před létem si můžete vyzkoušet zkrácenou verzi, sestavenou z celkem 6 stanovišť, u kterých jsou děti vtaženi do části příběhu herci.

„Divadelní bojovka je vlastně zážitkový vzdělávací program pro děti a jejich rodiče, a v upravené verzi také pro školní kolektivy, který přirozeně propojuje hru, divadlo a vzdělávání. Bojovku pro rodiče s dětmi letos poprvé rozehrajeme v sobotu 11. a v neděli 12. června od 15.00 do 17.00 hodin a ochutnat před létem můžete i naši novou karlovskou pohádku Turnaj krále Karla, kterou hrajeme v neděli od 14.00 hodin na Starém purkrabství,“ zve ředitelka festivalu VyšeHrátky Daniela Fialová a dodává: “kompletní bojovku pak můžete absolvovat v tradičním festivalovém termínu, letos od 3. do 11. září. Po projití všech stanovišť se vám složí dohromady příběh života Karla IV. a jeho přínos pro naši historii.“

O festivalu VyšeHrátky

Festival VyšeHrátky pořádá od roku 2004 vždy na začátku září Studio DAMÚZA o.p.s. ve spolupráci s NKP Vyšehrad. VyšeHrátky jsou interaktivní festival se zaměřením na loutkové a autorské divadlo a hravě vzdělávací aktivity pro širokou veřejnost odehrávající se na Královské a knížecí akropoli Vyšehradu. Program se zaměřuje především na skupinu rodičů, kteří chtějí aktivně trávit volný čas se svými dětmi a na školní kolektivy. Snaží se tvořit alternativu ke konzumním akcím s „pouťovým“ programem. Projekt po celou dobu své existence stál na principu propojování umění, hry a vzdělávání. Hlavní důraz je kladen na podněcování fantazijního a tvůrčího pohledu na svět, aktivní přístup diváka-partnera, zprostředkování mezigeneračního rozhovoru a podporu tvorby studentů uměleckých vysokých škol.

Festival vzniká za podpory Ministerstva kultury, Hlavního města Praha a Městské části Praha 2.

Autor:
Vydáno: