Křtiny gibona bělolícího

V sobotu 24. října se u pavilonu opic budou konat křtiny mláděte gibona bělolícího, které se narodilo 12. července samici Beaut a samci Samunovi, je to jejich první potomek. „Vzhledem k tomu, že jsou giboni velice obratní, v přírodě se pohybují v korunách stromů přehupováním z větve na větev a jejich „skoky“ mohou být až sedmimetrové, vyhledali jsme tentokrát kmotra ve světě sportu.

Křtiny gibona bělolícího

Jméno mláděti bude vybírat letošní mistryně ČR ve sportovní gymnastice a ústecká rodačka Anna Mária Kányai,“ informuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová. „Křtiny gibona jsou na tento den načasované záměrně, neboť na popud Mezinárodní unie pro ochranu přírody a přírodních zdrojů (IUCN, SSC Primate Specialist Group´s Section on Small Apes) graduje v tento den ochrana těchto ohrožených primátů z jihovýchodní Asie,“ dodává.

Křtiny začínají ve 14.00 hodin u pavilonu opic, kde se návštěvníci dozvědí další informace o gibonech, ale hlavně se mohou pokochat pohledem na malé mládě, které se dosud pevně drží máminy srsti. Pro všechny příchozí je připravena i fotografie malého gibona na památku. Po křtinách proběhne autogramiáda, popř. krátká beseda s Annou Máriou Kányai o její sportovní kariéře.

Od soboty 24. října dojde ke změně otevírací doby, zoo bude otevřena od 9.00 do 17.00 hodin, ať již se jedná o provoz pokladen, suvenýrů či přístupu do pavilonů. Areál zoo bude možné opustit turniketem u spodního vchodu do 19.00 hodin. Tato změna, která potrvá od soboty 24. října. do neděle 1. listopadu, je předzvěstí, že v zoo za několik dní začne zimní sezóna.

Autor:
Vydáno: