Kostkoland

V Kostkolandu mají nové modely: Star Wars, piráti i princezny potěší všechny fanoušky stavebnice Lego.

Kostkoland

Největší herna a muzeum kostiček Lego v České republice má novou expozici, aby pravidelní návštěvníci a opravdoví fanoušci populární stavebnice mohli při každé prohlídce objevovat stále nové zajímavosti. „Tentokrát si výstavu užijí i nadšenci do sci-fi a technologií, přidali jsme totiž modely technické architektury, modely z vesmíru nebo oblíbené Star Wars scény,“ říká Radovan Pekárek z fóra Kostky.org. Ten upozorňuje, že dalšími novinkami jsou DUPLO modely pro nejmenší nebo modely pirátských lodí a ostrovů s poklady. V Kostkolandu v OC Galerii Nové Butovice nechybí ani oblíbená Lego herna se statisíci kostiček, kde si malí i větší návštěvníci můžou vytvořit vlastní svět podle své fantazie.

Nové modely potěší svou interaktivitou

„Při tvorbě modelů nové expozice jsme samozřejmě mysleli na všechny lego fanoušky. Návštěvníci se tak mohou těšit na tradiční české stavby, například na model šumavského hradu Kašperk, jehož stavba začala už v roce 2011 a postupně byl upravován až do stávající podoby, aby co nejvíce odpovídal reálné podobě,“ vysvětluje Lego Ambasador Pekárek.

Vyměněno bylo 90 % modelů, k vidění jsou tak i další zajímavosti. Tím největším exponátem je interaktivní kolejiště o rozměru 9 x 2 m2, na kterém mohou návštěvníci sami ovládat vláčky. Nechybí ani budova opavského nádraží nebo různé druhy vláčků. K nejmenším modelům pak podle jeho slov patří ztvárnění sportů letních OH či známé filmové scénky. U těch si návštěvníci mohou udělat kvíz a hádat, o který film se jedná. Kostkoland není v žádném případě zajímavý jen pro kluky. V expozici je totiž mimo jiné zastoupený i pohádkový hrad s princeznami a kočáry.

Jak modely vznikají?

Délka stavby modelů se různí, ale u těch největších trvá mnohdy více než 100 hodin. Stejně tak i počet využitých kostiček je různý. „Nejprve je vždy potřeba detailně nastudovat objekt,

který chceme z lega vystavět, namalovat si jej nebo na počítači navrhnout, aby byl výsledek co nejautentičtější. Složité je i shánění přesných dílků, které stavbu charakterizují,“ říká známý český AFOL (Adult Fan Of Lego) a dodává, že potom už následují desítky hodin strávených skládáním miniaturních dílků do sebe. K nejnáročnějším objektům patří velké, mnohametrové modely reálných staveb či krajiny, které se mohou skládat až z milionu dílků, a jejich realizace zabere mnoho stovek hodin.

Herna pro malé i velké stavitele

Všichni zájemci si takovou výstavbu mohou vyzkoušet v legoherně, která nabízí stovky tisíc nejrůznějších kostiček – od Dupla pro nejmenší až po miniaturní dílky pro zkušené stavitele. „K dispozici jsou návštěvníkům i takové specialitky jako Stavebnice Lego Architecture nebo Lego Technic, které pobaví i dospělé návštěvníky,“ uzavírá Pekárek s tím, že se jedná o největší legohernu v České republice, společně s muzeem se rozkládá na ploše 1016 m2.

Kostkoland je otevřen každý den od 9:00 do 21:00. Vstupné pro dospělého stojí 100 Kč, 50 Kč pro dítě. Samozřejmostí je i výhodné rodinné vstupné 2 dospělí + 2 děti za cenu 200 Kč.

Další informace na www.kostkoland.cz.

Autor:
Vydáno: