Kolování na Rajském vrchu

Na Kolování na Rajském vrchu to bude možné!Kola, odrážedla, běhání i vyklusávání s celou rodinou, závody, medaile, divadla, hudba, klauniády – toto všechno má společného jmenovatele, a to akci s názvem Kolování na Rajském vrchu.

V neděli 8. června ožije areál nové rezidenční čtvrti Rajský vrch, který vyrůstá v Praze 14 za Ocelkovou ulicí směrem k Rokytce, nespočtem závodníků a závodnic. Cyklistické a běžecké závody pro rodiče a děti od 2 do 16 let pořádá investiční a inženýrská společnost Landia Management ve spolupráci s Městskou částí Praha 14, Prahou 14 kulturní a společnostmi Metrostav a.s. a SIKO koupelny a.s. pod záštitou starosty Městské části Praha 14 Radka Vondry. Všichni jsou vítáni a účast je samozřejmě zdarma!

Cyklistické a běžecké závody nejen pro malé, ale i velké proběhnou v deseti kategoriích dle data narození. Začátek akce je naplánovaný na desátou dopolední, kdy zástupci pořadatelů a starosta Městské části Prahy 14 oficiálně Kolování zahájí. „Jsem rád, že v Praze 14 se stále něco děje a že si každý může aktivně užít svůj volný čas. Proto také rádi podporujeme akce, kde jsou připraveny rozmanité aktivity pro každého bez rozdílu věku,“ říká Radek Vondra, starosta Prahy 14.

Na upravených a novotou ještě zářících asfaltových cestách v areálu bude připraveno několik tratí pro běžecké závody, individuální cyklistická klání, ale i dvě trasy pro štafetu čtyřčlenných družstev, z nichž jedna povede do okolní zeleně. Ideální příležitost posílit rodinného týmového ducha. Prezence závodníků, prohlídka tratí i areálu rezidenční čtvrti bude možná od 9 hodin. Podmínkou účasti cyklistických závodů je vlastní bicykl a helma.

Běžci, majitelé odrážedel, tříkolek i kol se budou moci občerstvit nebo načerpat síly v zázemí, kde bude také probíhat bohatý doprovodný program. K dispozici bude připraven například skákací hrad, stanoviště s wii game nebo půjčovna retro kol. Na pódiu bude k vidění pohádkové divadelní představení nebo zábavná show klauna Huga a při poslechu reprodukované hudby se tanečním kreacím rozhodně meze klást nebudou!

Vrcholem akce na Rajském vrchu bude slavnostní vyhlášení vítězů, předání cen a kolem 16. hodiny odpolední bude spanilá jízda nejen na retro kolech zakončená na Plechárně na Černém mostě závěrečnou after party.

Prosíme zájemce, aby se registrovali přes jednoduchý online formulář. Ten najdete na stránkách www.praha14kulturni.cz nebo www.plecharnacernymost.cz, případně na Facebooku. Registrace je možná i na mailu kolovanirv@gmail.com.

Autor:
Vydáno: