Klokani

„Klokani“, zdvojené až ztrojené vidění a třesoucí se půda pod nohama. Nejedná se o diagnózu úžehu, ale o stručný popis toho, co se 22. srpna bude odehrávat v rodinném Parku Mirakulum. Již druhým rokem se v tomto vyhledávaném areálu ve středočeských Milovicích sejdou dvojčata, trojčata, čtyřčata, paterčata, „klokaní“ mámy i tátové a bubeníci, aby společně pokořili hned několik českých rekordů.

Klokani

Během poslední prázdninové soboty se vloni v Mirakulu sešlo 266 vícerčat, 161 nosičů dětí v šátku či ergonomickém nosítku a 432 bubeníků.

„Svoláváme všechny, abychom loňské rekordy překonali. Vloni jsme si užili spoustu zábavy a věříme, že nejinak tomu bude i letos. Rádi přivítáme nejen děti, ale i dospělá vícerčata. Nudit se u nás rozhodně nebudou, už proto, že oproti loňsku se náš park rozrostl o vodní svět nebo úžasnou lesní zónu,“ zve majitel a ředitel Parku Mirakulum Jiří Antoš.

Brány Mirakula se 22. srpna otevřou v 10 hodin. V půl jedné vypukne sčítání prvního rekordu, tedy „klokaních“ nosičů s potomky. Od čtvrt na dvě bude následovat rozklíčování toho, proč kdekdo v parku vidí ten den dvojmo či trojmo. Bude se sčítat množství vícerčat na jednom místě.

Příjemnou přestávku od počtů nabídne ve 14:00 Yvetta Blanarovičová, kterou si snad každý pamatuje jako roztomilého čertíka z Princezny ze mlejna. Vedle svých koncertních, filmových a divadelních aktivit si Yvetta připravila i hudební pořad pro děti spojený s malou soutěží. A to nejhlasitější na konec – od 15:00 otřese blízkými seismografy nejvíce bubnujících osob na jednom místě.

Celým dnem provede malé i velké rekordmany Tomáš Fíla. O doprovodný program se postará nejen Yvetta Blanarovičová, ale i liberecké Centrum Babylon. To si pro návštěvníky připravilo soutěže, hlavolamy či malování na obličej. Účastníci rekordů i doprovod si budou moci užít všechny atrakce parku včetně nově otevřeného Vodního světa a registrovaní rekordmani navíc obdrží malou pozornost. Další informace a aktuální program jsou k dispozici na www.mirakulum.cz nebo na Facebooku.

V rámci „klokaního rekordu“, tedy v pokusu o co největší množství osob s dětmi v šátku či ergonomickém nosítku, bude vyhlášen i nosič, který do Mirakula dorazí z největší vzdálenosti. Přímo v parku si navíc zájemci mohou nechat poradit ohledně různých materiálů a vlastností šátků či látkových plen. Klokaní rodiče, opatrovníci, nosiči a nesené dítko mají při včasné registraci vstup zdarma a zvýhodněný vstup za 120 Kč pro dva členy svého doprovodu. Registrovat se mohou na emailu petra.rakousova@email.cz do 21. 8. 2015 do 15:00. Při e-mailové registraci je nutné uvést jméno a bydliště včetně PSČ. Při registraci po termínu platí vstup pro nosiče i dítě v nosítku zdarma, doprovod již hradí plné vstupné.

127 párů dvojčat a čtvery trojčata se vloni zúčastnila rekordu o největší počet vícerčat na jednom místě. Letos v rámci rekordu budou navíc vyhlášena nejmladší a nejstarší vícerčata či ta, která do Mirakula dorazí z největší dálky. Stejně jako „šátkaři“ i vícerčata mají po registraci vstup zdarma a zvýhodněné vstupné za 120 Kč pro dva členy svého doprovodu. Vícerčata se však musí na místo dostavit společně. Registrovat se mohou na skoly@mirakulum.cz do 21. 8. 2015 do 15:00. Při e-mailové registraci je nutné uvést jméno, datum narození vícerčat a bydliště včetně PSČ. Při registraci po termínu platí vstup pro vícerčata zdarma, ale doprovod již hradí plné vstupné.

Poslední překonání rekordu, kterého se budou moci zúčastnit dvojčata, trojčata, čtyřčata, paterčata, nosiči i nošená dítka, je společné bubnování. Jak známo, bubnování většího množství osob má na zúčastněné blahodárné až meditační účinky. Stejně jako v minulém roce, bude tuto seanci dirigovat Tokhi a Groove Army. V loňském roce se pod jeho taktovkou rozbušilo 204 bubnů, 174 boomwhackerů a 44 djembe. Na pokoření bubenického rekordu se není třeba předem registrovat. Přímo na místě se ho mohou zúčastnit všichni návštěvníci.

Autor:
Vydáno: