Karlovarská Galerie umění opět překvapila

Pravidelní návštěvníci Galerie umění v Karlových Varech již vědí, že vedení galerie pro ně, ale i ostatní návštěvníky tohoto „stánku umění“ připraví nějakou zajímavost z umělecké oblasti České republiky, ale i zahraničí.

Karlovarská Galerie umění opět překvapila

Na úvod roku 2016 je to výstava  děl českého malíře, ilustrátora a grafika Jiřího Johna  ( nar. 6.11.  1923 – Třešť na Českomoravské Vrchovině -  + 22.6. 1972 – Praha ), který se za II. světové války vyučil zámečníkem, po válce to byla Grafická škola v Praze a následovala Vysoká umělecká škola.

   V díle umělce se promítá příroda, hmota a světlo v podstatě je i znát i vyučení v „černém řemesle“, jehož stopy se objevují v námětech vystavených děl. O těchto skutečnostech hovořil v úvodu na vernisáži výstavy 4. února 2016 PhDr. Jaromír Zemina. Dílo Jiřího Johna je jeho životní osud, protože právě on uvádí pravidelně na uspořádaných výstavách v posledních letech. A je hovořit o čem : Z děl, ve spolupráci s Václavem Boštíkem, která se do dějin naší společnosti zapsala, je z let 1954 – 58 památník židovských obětí nacismu v Pinkasově synagoze v Praze, který již navštívili tisíce návštěvníků, aby se poklonili památce zavražděných.

   Máte zájem o tuto zajímavou výstavu ? Je zde možnost navštívení Galerie umění v Karlových Varech každý den kromě pondělí od 10,00 – 17,00 hod., do 27. března 2016. A v březnu se ještě připravuje komentovaná prohlídka za doprovodu autorů výstavy.

   Pro Vaši informaci, pokud si budete chtít koupit některé z děl umělce na současném trhu s uměleckými díly, jejich cena se pohybuje od 242,- Kč do 38 720,- Kč.

Autor:
Vydáno: