Kam o jarních prázdninách v Brně

Taky zůstáváte o jarních prázdninách se svými dětmi ve městě a nevíte jak je zabavit? Zkuste pár mých tipů, kam je vzít.

Ve všední den:

Muzeum města Brna připravilo na dobu jarních prázdnin speciální akci v Muzeu hraček. V týdnu od 23. února do 1. března mají mimořádně otevřeno každý všední den a to od 10.00 – do 18.00 hod. Navíc vždy v 10.00 a 14.00 hod. bude připraveno pro malé návštěvníky i jejich rodiče interaktivní program „Putování za pohádkou“. Zde si můžete vyslechnout povídání o rodinných loutkových divadlech, také jaké typy loutek existují a jak se ovládají. Děti si pak budou moci zahrát vybranou pohádku nebo si pro ni připravit rekvizity. Mezi vystavovanými exponáty budou hledat hračky z pohádkových příběhů, které si pak odvyprávějí. Děti nebudou odcházet s prázdnou – odnesou si vlastní šablonu na výrobu loutky. Zábava trvá celkem 90 minut .  A možná bude i karneval s pohádkovými maskami!

Více na: www.meninska-brana.cz

O víkendu:

Zajděte se svými dětmi do hvězdárny na Kraví hoře. O víkendu se v planetáriu promítá pohádkový příběh „Se zvířátky o vesmíru“. Je to ryze český, dokonce ryze brněnský projekt pro děti od pěti let. Kombinace loutek vedených brněnskými herci a virtuálního světa stvořeného brněnskými grafiky zavede malé diváky do polozapomenuté raketové základny. Promítá se na 17 metrů velkou, kulovou plochu a tak mají děti pocit, jako by se skutečně ocitly uprostřed pohádkového příběhu.

A o čem pohádka je? O myšákovi, který strávil celý život mezi vědci a proto myšák ví o vesmíru snad úplně všechno. A tak se stává průvodcem po kosmu ježkovi, zajíci, krtkovi a sově. Pokud nestihnete zajít na pohádku o víkendu během jarních prázdnin, nezoufejte, hraje se každý víkend až do konce března.

Více na: www.hvezdarna.cz

Kdykoliv :

Zkuste vzít své děti do některého ze dvou největších kin v Brně, která patří pod společnost Cinema City. Zde můžete zhlédnout úžasné pohádky pro děti, nově například:

1)  Zvonilka a tvor Netvor – strhující dobrodružství víly Zvonilky a jejich vílích kamarádek

2) SpongeBob ve filmu: Houba na suchu 3D – SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné hambáče u Křupavého kraba…

3) Velká šestka 3D - komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktéru robotů jménem Hiro Hamada a jeho nadanému bratrovi Tadashi a jejich kamarádech.

 Více na stránkách Cinema City

 

Autor:
Vydáno: