Kam během vánočních trhů v Drážďanech?

Hned v úvodu je potřeba varovat: neúčastněte se jich, pokud se chcete pocvičit v němčině! Jsou ideální tak k nasátí vánoční atmosféry, nebo pořízení lákavých fotek na památku, jinak podle mě nic zvláštního.

Kam během vánočních trhů v Drážďanech?

Přesto přinejmenším zaujmou tím, že se jich ve městě pořádá hned jedenáct. V dohledu jsou všechny drážďanské pamětihodnosti, sice přeplněné turisty, přesto příjemné k „odpočinku“ po nakupování. Je v nich teplo. Především milovníci historie se mohou jít ohřát do Frauenkirche, kam se neplatí vstupné.

Poblíž je největší a nejznámější trh – Altmarkt – nabízející především občerstvení, na kterém na každém rohu zaujmou stánky s (ne)alko svařákem. Podle zcestovalých jedinců prodávaným každý rok v jiných hrnečcích.

Osobně bych doporučila trh na zámku s tradičními řemesly. Nijak zvlášťˇse neliší od českých jarmarků, pořádaných v historických centrech, má však alespoň jednu zvláštnost: do čtyř hodin odpoledne se na něj neplatí vstupné.

Pobíhání po jednotlivých tržištích je namáhavé, prakticky všude člověk ochutná nějakou místní specialitu a před odjezdem se ke slovu hlásí jistá lidská potřeba. Tehdy nastává problém – není kam si odskočit. Každý pak rád využije pohostinství nejbližší restaurace, nebo obchodního domu, kde se samozřejmě za tyto služby platí. Poznámka nakonec: nechat si euro pro případ nouze není k zahození. Vždyť na nejbližší benzínku za hranicemi je ještě daleko (a i tam se platí)!

Autor:
Vydáno: