Jedničkáři, hurá za zvířaty do táborské zoo zcela zdarma!

Praktickou ukázku, jak snadno lze zhodnotit celoroční píli ve škole a směnit ji ve výhodu, připravila ZOO Tábor pro školáky na první prázdninový víkend. Od pátku 3. července až do neděle 5. července budou mít školáci za samé jedničky na vysvědčení vstup do zoologické zahrady zcela zdarma! A ti, kdo mají na závěrečném vysvědčení v právě ukončeném školním roce vyznamenání, zaplatí jen poloviční vstupné. Co je zapotřebí k získání této výhody? Stačí u pokladny předložit čitelnou kopii závěrečného vysvědčení, případně i originál vysvědčení.

Jedničkáři, hurá za zvířaty do táborské zoo zcela zdarma!

Je to naše tradiční akce, jejímž prostřednictvím dáváme školákům najevo, že dávat ve škole pozor a dosahovat výborných výsledků se jim vyplatí nejen později v životě, ale že to může přinést drobné zvýhodnění už nyní, tedy v dětském věku,“ říká ředitel táborské zahrady Evžen Korec. Pracovníci zoo považují vzdělání za jednu z nejdůležitějších investic do budoucího života a jsou rádi, že tato akce má velký ohlas. „Přichází k nám hodně chytrých školáků nejen z Táborska ale i z jiných oblastí republiky, kteří už o naší akci dopředu vědí a berou si kopii vysvědčení na prázdniny s sebou,“ podotýká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Kromě mnoha druhů chráněných zvířat, na jejichž chov se táborská zoo zaměřuje, se návštěvníci mohou těšit například na letošní mláďata klokana rudokrkého, bernešky bělolící, emu hnědého a také na jehňata ovce ouessantské (tzv. bretaňské skřítky). Rozhodně by ale neměli vynechat ani vzácnou fosu madagaskarskou, kterou v ČR chovají pouze dvě zoologické zahrady, z nichž jedna je právě ta v Táboře. Nadšení dětí vzbuzuje i neúnavná kolonie surikat vlnkovaných, lev pustinný Simba s lvicí Luenou a stranou zájmu nezůstávají ani vlci arktičtí, medvědi baribalové a medvědi hnědí či maskot táborské zoo – tygr ussurijský Rocky, který si v horkých dnech s chutí užívá ochlazující koupel v bazénku.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: