Jaro v zoo – zahájení komentovaných setkání u zvířat

S příchodem jara se návštěvníci ostravské zoologické zahrady opět mohou těšit na komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat. Zpočátku budou probíhat hlavně o víkendech, od května pak každý den. Zahájena budou v sobotu 25. března.

Jaro v zoo – zahájení komentovaných setkání u zvířat

V tomto období budou komentovaná setkání probíhat převážně o víkendech a svátcích. Avšak ani zájemci, kteří upřednostňují prohlídku zoo v pracovní dny, nepřijdou zkrátka. Krmení medvědů a hulmanů bude na programu každý den ve stejné časy jako o víkendech. Stejně tak práci se slony mohou zájemci vidět každý den. Ve středy to bude navíc komentované setkání u krokodýlů. Od května až do konce srpna se lidé mohou těšit na setkání každý den a v programu přibydou i další druhy.

Časový harmonogram aktuálních komentovaných setkání v Zoo Ostrava:

každý den
10:45 hod.          medvědi a hulmani
14:45 hod.          medvědi a hulmani
od 12.30 do cca 14 hod. práce se slony

víkendy a svátky
9:30 hod.            pandy (za pěkného počasí)
10:30 hod.          vydry (za pěkného počasí)
13:30 hod.          žralůčci (SO, NE)
14:00 hod.          hroši

středa
13:30 hod.          krokodýli

Setkání může být z nenadálých provozních či veterinárních důvodů zrušeno. Zde najdete ukázku komentovaných setkání.

Komentovaná setkání jsou v ostravské zoo pro řadu návštěvníků vítaným zpestřením prohlídky. Lidé se při nich mají možnost kromě pozorování zvířat zároveň dozvědět také řadu zajímavostí o jejich chovu v zoo i aktuální situaci ve volné přírodě, která není často nijak příznivá. Pro mnohé, ve volné přírodě ohrožené druhy, zůstává chov v zoologických zahradách poslední možností, jak tato zvířata uchovat pro příští generace.

Pokud navštívíte ostravskou zoo ještě do konce měsíce března, můžete využít levnějšího mimosezónního vstupného. Areál zoo je v březnu otevřen od 9 do 18 hodin, pavilony a pokladny se zavírají o hodinu dříve, tj. v 17 hod.

Autor:
Vydáno: