Jaro na Lipně

Stezka korunami stromů Lipno je otevřena po celý rok, od 29. dubna je navíc pro návštěvníky připraven rodinný park Království lesa. Rodiny s dětmi se mohou projet po Jezerní cyklo a inline stezce, která vede přímo po břehu Lipna.

S Lipno.card lze na jaře navíc získat výhodnější vstupné jak na Stezku korunami stromů, tak v půjčovně sportovního vybavení nebo Království lesa. „Jaro je na Lipně plné života. Ze Stezky korunami stromů mohou návštěvníci pozorovat probouzející se les z nezvyklého úhlu pohledu nebo i vzdálené alpské vrcholky. Stezka je otevřena každý den od 10 do 18 hodin,“ láká k výletu Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. Mezi hlavní lákadla letošní sezóny bude patřit i tzv. Floutrejl, neboli rodinná terénní cyklotrasa.

Jaro je na Lipně doslova úchvatné. Příroda je v plném rozpuku a zároveň už všechny letní aktivity lákají bez omezení. Stezka korunami stromů Lipno je nezapomenutelný zážitek jak pro velké, tak malé. Děti si užívají jednotlivá adrenalinová zastavení nebo jízdu na tobogánu, dospělí pak zkoumají les z netradičního úhlu pohledu. „Do korun stromů se dostane opravdu každý,“ říká Filip Pekárek a vysvětluje, že Stezka korunami stromů je po celé své délce bezbariérová.

Nový zážitkový rodinný park Království lesa je určen pro rodiče a děti. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa. Zároveň se při hraní mohou učit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. „Nové lipenské Království lesa je opravdu velkolepé a lze v něm strávit klidně celý den,“ dodává Pekárek.

Tip: Ideální rodinný výlet na Lipno představuje návštěvu jak Stezky korunami stromů, tak i zábavního parku Království lesa. Kombinovat lze s projížďkou po Jezerní cyklo a inline stezce nebo otestování nové rodinné terénní cyklotrasy Floutrejl. Ta je navržena tak, aby ji zvládly i malé děti. Pomyslnou třešničkou je 52 metrů dlouhý suchý tobogan na Stezce korunami stromů, která je otevřena každý den – v dubnu a květnu od 10 do 18 hodin. Království lesa je otevřeno již od 30. dubna 2017.

Mezi nejvyhledávanější letošní atrakce bude patřit Floutrejl, což je 5 km dlouhá cyklistická stezka vedená lesem. Její profil je navržen s mírným klesáním tak, aby byla jízda na horském kole bezpečná a užila si jí bez problému celá rodina i s dětmi od 6 let. Jedná se o alternativu k asfaltovým cyklostezkám, která stále více nabývá na popularitě.

Díky Lipno.card získají návštěvníci zvýhodněné vstupné. Na Stezku korunami stromů Lipno o 20 %, rodina tak ušetří až 110 Kč. Lipno.card platí i pro lodní výlety po Lipně. Po jejím předložení lze pořídit druhý lístek zdarma. Půjčovné kol, bruslí nebo elektrokol je v půjčovně Intersport Rent také o pětinu výhodnější. „Pobyt na Lipně je díky Lipno.card výhodnější a zároveň pestřejší. Karta je k dispozici zdarma u vybraných ubytovatelů nebo je možné si ji koupit v informačním centru,“ vysvětluje Vojen Smíšek, tiskový mluvčí destinace Lipno.

Stezka korunami stromů Lipno má před sebou již šestou letní sezónu. Stále je to český fenomén. Je v celé své délce bezbariérová a na dřevěnou lávku vedoucí mezi korunami vzrostlých stromů může tak skutečně každý. Od rodin s dětmi ještě v kočárku až po hendikepované návštěvníky. Výhled z 40metrové vyhlídkové věže je pro mnoho návštěvníků fascinující a na Stezku se opakovaně vrací. Stezka měří 675 metrů a kromě nádherných výhledů, adrenalinových zastavení, kde je nutné překonat trochu strachu, nabízí i jízdu jedním z nejdelších suchých tobogánů v ČR.

Návštěvníky Lipna čeká během letní sezony také spousta skvělých akcí. Tradičně si je užijí děti s rodiči, ale také milovníci sportu:

20.5.                     Lipno Dragon Boat Race 2017 & Zahájení letní turistické sezóny
10.6.                     Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů
21.6.                     T-mobile olympijský běh
20.7.                     5. narozeniny Stezky korunami stromů
19. – 27.8.           Lipno Sport Fest 2017
9.9.                        Lipno dětem aneb den s IZS
28.9.                     Lipenský KOLO- toč
28.10.                   Lipno dětem aneb velká podzimní výprava s pečením buřtů

Autor:
Vydáno: