Jarní prázdniny v zoo

Ústecká zoo již tradičně připravila program pro všechny, kteří si během jarních prázdnin zvolí zoo jako cíl svého výletu. Od soboty 7. února do neděle 15. února 2015 jsou v pavilonu exotária připraveny soutěže a aktivity, které si může vyzkoušet každý návštěvník zoo.

Jarní prázdniny v zoo

Jednotlivá stanoviště jsou opatřena vysvětlením úkolů, takže soutěž je „samoobslužná“. Během ní lze třeba zjistit, jaká cesta při hledání potravy je pro lední medvědy snazší či jaký čich mají rosomáci. Po vyplnění soutěžního tiketu, který každý dostane po příchodu do zoo, jej účastníci odevzdají zpět v pokladně zoo, kde na ně čeká sladká odměna.

Jednotlivé úkoly se týkají fauny polárních oblastí, protože tématem je opět kampaň EAZA Od pólu k pólu. Účastníci se nejen dozvědí zajímavosti o sedmi druzích polárních zvířat, ale také si mohou přečíst, jak sami mohou malou změnou ve svém chování přírodě na pólech pomoci. Cílem kampaně je snížit emise CO2 a skleníkových plynů, což souvisí také se snížením spotřeby elektrické energie. Kupříkladu stačí jen nevyužívat u přístrojů pohotovostní režim (stand by), tedy nevypínat televizi dálkovým ovladačem, vypnout počítač či tablet vždy, kdy není používán, odpojit mobil od sítě v okamžiku, kdy skončí nabíjení apod. To vše totiž znamená zbytečnou energii, která zatěžuje nejen životní prostředí, ale i peněženku každého z nás.

Ten, kdo využije k návštěvě úterní dopoledne (10. 2.), může se navíc zúčastnit oslavy 10. narozenin samice rosomáka Xaly, která se koná v 11.00 hodin u výběhu těchto severských zvířat (nad pavilonem orangutanů a lachtaním bazénem).

Autor:
Vydáno: