Indonéský ochránce zvířat navštíví Zoo Ostrava

Ze země, která je v dnešních dnech v plamenech, zavítá do Zoo Ostrava indonéský ochránce zvířat. Tuto středu zde zájemcům mimo jiné představí, jak konkrétně pomůžou finanční prostředky z projektu „Koruna ze vstupu“ tamním ohroženým druhům.

Indonéský ochránce zvířat navštíví Zoo Ostrava

Zoo Ostrava je v posledních letech velmi aktivní i v oblasti ochrany ohrožených druhů zvířat v místě jejich přirozeného výskytu (tzv. in situ). Minulý týden jsme vás informovali o historickém milníku, kdy byl vedením statutárního města Ostrava a jeho zastupitelstvem schválen projekt „Koruna ze vstupu“. I tato radostná zpráva pro zvířata, jejichž ochranu Zoo Ostrava podporuje, přilákala do Zoo Ostrava indonéského ochranáře Rudianta Sembiringa. Rudianto působí již několik let na poli ochrany zvířat na Sumatře a je ředitelem indonéské neziskové organizace Indonesian Species Conservation Program ISCP.

V poslední době se rozšiřují zprávy o tom, že Indonésie se proměnila v ohnivé peklo. V médiích se o tomto problému bohužel zatím mluví jen velmi málo, nicméně jde o jednu z nejzávažnějších událostí, která se právě momentálně kdekoliv na Zemi děje a pravděpodobně se jedná o zatím největší ekologickou katastrofu 21. století. Důvodem jsou letošní extrémní sucha způsobené atmosférickým jevem El Niño, společně se zakládáním požárů za účelem odlesnění lesů pro budoucí plantáže průmyslového dřeva nebo palmy olejné.

Nejen o požárech v Indonésii bude přednášet Rudianto v Zoo Ostrava. Ve středu 11. 11. od 14:30 hod. máte jedinečnou možnost poslechnout si přednášku Rudianta Sembiringa o tom, jak je ochrana zvířat v Indonésii založena i na podpoře ze Zoo Ostrava. Na vlastní oči se můžete přesvědčit o tom, jak koruna z každé prodané vstupenky do Zoo Ostrava může pomoci při ochraně zvířaty na Sumatře. Přednáška se uskuteční ve výukovém centru zoo a bude simultánně tlumočena do češtiny.

Rudianto Sembiring:
Rudianto Sembiring motivuje lidi v Indonésii pro ochranu přírody a zvířat. Je koordinátorem mnoha ochranářských aktivit a výzkumů na Sumatře, Jávě a Borneu. Rudianto je také výkonným ředitelem neziskové organizace ISCP (Indonesia Species Conservation Program). Mezi aktivity této organizace patří vzdělávání a spolupráci s místními komunitami, spolupráce na vyšetřování ilegálních aktivit ve spolupráci s příslušnými autoritami a dalšími organizacemi a záchrana různých druhů zvířat.

Autor:
Vydáno: