III. Pohár motorových dvoukolek

Národní technické muzeum ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Pelhřimov provozuje stálou motocyklovou expozici na hradě Kámen u Pacova. Jde o nejstarší specializované motocyklové muzeum u nás.

III. Pohár motorových dvoukolek

V letošním roce je program na hradě Kámen zpestřen zcela mimořádnou akcí. 16. července se koná třetí ročník mezinárodního srazu motocyklů vyrobených před rokem 1918. Přihlášeno je více než sto motocyklů z řady evropských zemí. V parku na hradě Kámen proběhne výstava těchto unikátních strojů a část z nich se vydá na jízdu do nedalekého Pacova.

Vzhledem k mimořádnosti tohoto podniku, sraz se koná jednou za pět let, se Národní technické muzeum rozhodlo představit veřejnosti rovněž něco mimořádného. Zcela výjimečně tak budou prezentovány dvě dosud nerenovované motorové tříkolky uložené jinak v depozitáři muzea. Jde o unikátní tříkolku LW vyrobenou firmou Laurin & Klement v roce 1911. Jen o rok mladší je tříkolka Walter typ C 2. Obě tříkolky nebyly v expozici NTM vystaveny po řadu desetiletí. Vedle těchto neprovozních tříkolek přestaví na hradě Kámen muzeum rovněž motocykl české značky Perun z roku 1912, který byl uveden do provozuschopného stavu.

Autor:
Vydáno: