Halloween s dýněmi a tajemnými postavami

Sobota 1. listopadu bude v zoologické zahradě zábavná i trochu strašidelná, protože bude ve znamení dýní a halloweenských masek. Zahrada bude otevřena za normální vstupné až do 18 hodin a program nabídne soutěž o nejkrásnější dýni, dýňové dobroty i ohňovou show.

Halloween s dýněmi a tajemnými postavami

Otevírací doba zoologické zahrady je od listopadu do února od 9 do 16 hodin, ale 1. listopadu uděláme vyjímku. Halloweenský program začíná v 16:00 a končí ve 20:00, proto budou v tento den pokladny otevřeny až do 18:00. Pro návštěvníky, kteří se budou chtít účastnit soutěže O nej dýni, budou připraveny zdarma halloweenské dýně v dolní části zahrady u točny zoovláčku. V 17:00 začne strašidelná stezka zahradou, na které se lidé setkají se záhadnými postavami, ale také se zvířaty, které jim představí jejich chovatelé. Vzhledem k tomu, že máme již měsíc v provozu Africkou vesnici, ochutnávka dýňových specialit bude probíhat právě tam. V rámci celého podvečera se můžete setkat s medvědy kamčatskými, pandami červenými, velbloudy, lemury a plameňáky. Na pódiu u Dětské zoo pak na závěr vyhlásíme a odměníme deset nejkrásnějších a nejstrašidelnějších dýní a dárkem pro všechny bude ohňová show v podání Dua In Flamenus.

Kdo nestihne Halloween, může se zúčastnit Lampionového průvodu o týden později a zahájit tak novou tradici, kdy se formou hry společně se zvířátky připravíme na zimní období. Kdo bude chtít, může si vlastnoručně vyrobit lucerničku ze zavařovací sklenice (poplatek 30,-Kč).

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: