GRAND PRIX RACIO BŘECLAV 2015

Cyklistický klub Sportcomplex Břeclav pořádá již šestý ročník závodu GP RACIO. Jedná se o městské cyklistické kritérium, které se stejně jako v loňském roce koná s podporou Města Břeclav a hlavního sponzora akce – společností Racio.

Závod se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility v sobotu 19. 9. 2015 od 13:00 do 19:00 hod. na hlavním boulevardu Břeclavi – v ulici Jana Palacha, dále povede přes Smetanovo Nábřeží a ulicemi Čechova a Jungmanova.

Závod je zaměřen především na mládež a děti, které neplatí žádné startovné. Každé dítě navíc obdrží od pořadatele drobný dárek. Novinkou v tomto roce je Dětská štafeta, která se skládá z 3 dětí, jejichž věkový součet nesmí přesáhnout 30 let, a jednoho dospělého kapitána. Pro větší atraktivitu se tento závod odehraje pouze v prostoru startu a cíle, kde jednotliví členové štafety budou při předávce plnit úkoly.

Vyvrcholením závodního dne bude stále populárnější závod tzv. jezdců Fixies na kolech s „furtšlapem“. Ti pojedou 2 disciplíny: populární závod Štafet, který je divácky velmi atraktivní tím, že si závodníci předávají přední kolo.

Startují následující kategorie:
-       děti (různé věkové kategorie včetně dětí od 2 let na odrážedlech)
-       žáci a žákyně
-       kadeti a kadetky
-       junioři a juniorky
-       ženy
-       muži
-       fixies (závodníci na kolech s pevným převodem – furtšlapem)

Součástí závodu je také doprovodný program, návštěvníci se mohou těšit i na ochutnávku RACIO produktů. Připojte se i vy k Evropskému týdnu mobility a přijďte se pobavit do centra Břeclavi.

Více informací získáte na webových stránkách www.sportcomplex.cz.

Autor:
Vydáno: