Foodparade 2018

V krásných zahradách Trojského zámku jsme pro vás připravili 8. ročník již tradičního festivalu Foodparade. Přijďte 1.-2. září zakončit prázdniny akcí, která vybočí z řady jiných food festivalů. Rozložte si se svou rodinou nebo přáteli piknikovou deku na trávníku uprostřed zahrad, dejte si vychlazenou skleničku dobrého vína a užívejte si!

Foodparade 2018

Po celý den můžete ochutnávat menu přes 30 skvělých restaurací, bister, kaváren a pop-up podniků. A kdyby to nestačilo, tak máme připravenou spoustu doprovodného programu:

- Workshop zónu se zábavnými a netradičními workshopy
- Grill a bbq akademii pro příznivce grilování
- Nikon školu foodstylingu pro fotografické nadšence
- Whirlpool cooking show zónu s těmi nejlepšími kuchaři

A co vaše děti? Ty zabaví například méďa z hračkářství Hamleys nebo medvědí stezka od Hariba!

Na festivalu Foodparade je vše servírované ve skle a porcelánu, je také připraveno velké množství sezení a piknikových zón s lehátky, kde je možné si zapůjčit deky na piknikování.

Otevírací doba: sobota 10:00-21:00; neděle: 10:00-20:00. Děti do 10 let mají vstup zdarma.  Více informací na www.foodparade.cz nebo facebookové události http://bit.ly/foodparade2018

Bližší informace k doprovodnému programu:

1. Whirlpool cooking zóna

Kuchaři z různých restaurací předvedou své umění v rámci cooking show. (Program dostupný také na webu https://www.foodparade.cz/program).

2. Workshop zóna

Workshop zóna je tu pro ty, kteří se chtějí naučit něco nového. Tenhle rok si na své přijdou děti i dospělí! Pro ty nejmenší chystáme například zdobení cupcakes se Zlatým medvídkem HARIBO a pro jejich rodiče zase workshop na zdravé svačiny s výživovou poradkyní. Nemine vás ani workshop na výrobu sushi nebo filtrované kávy. A na závěr si můžete svou návštěvu zpestřit třeba kurzem na výrobu koktejlů/míchaných nápojů, který pro vás připraví Belvedere vodka ve spolupráci s limonádami Double Dutch.

3. Grill & bbq

SOBOTA, NEDĚLE - 12:00, 14:00, 16:00

Výjimečný kurz pro skutečné nadšence do grilování! Uzavřený workshop pro omezený počet osob, který byste si určitě neměli nechat ujít, pokud rádi grilujete. Osvojíte si techniky grilování, zauzování a pečení. A co si ugrilujete, to si samozřejmně i sníte! Pro účastníky festivalu je workshop zcela zdarma, kapacita je omezena (max. 12 osob - nutné registrovat se na místě u hostesky přímo v zóně). Workshopem vás provede ostřílený kuchař ze školy vaření Chefparade - Jan Křídlo. A pokud by vám to, co se naučíte, nestačilo, tak se přihlaste na kurzy grilování přímo ve škole vaření Chefparade.

4. Nikon škola

SOBOTA, NEDĚLE - 12:00, 14:00, 16:00, 18:00

Jedinečná příležitost naučit se jídlo fotit tak, že vám to bude každý závidět. Můžete se těšit na inspirativní ukázky food stylingu a focení jídla pro začátečníky i pokročilé. Pro účastníky festivalu je workshop zcela zdarma, kapacita je omezena, max. 12 osob. (nutné registrovat se na místě u hostesky Nikon školy). Pro ty, kteří by se chtěli o fotografování jídla dozvědět ještě více, je tady kurz ve spojení Nikon-Chefparade. Víc info na: https://nikonskola.cz/kurzy/38-fotografovani-jidla-a-foodstyling

5. Dětská zóna

Letos se vaše děti zabaví nejen s autobusem Hamleys, ale mohou také tvořit s časopisem Kreativ a jeho kreativní dílničkou. Pro ty nejmenší bude na Foodparade medvědí stezka od Hariba! Kdo chytí prvního medvěda? :)

6. Piknik / Chill-out

V zahradách jsme pro vás připravili skvělá místa k posezení a oddychu. Košík.cz si pro vás připravil kolo štěstí, kde si můžete vytočit odměnu. A kdyby vás to vyčerpalo, tak si jednoduše odpočinete v jejich chill-out zóně s vychlazeným řemeslným cidrem v ruce. Na druhé straně zahrad je zas pro vás připravený piknik pod stromy od Stelly Artois - vemte si deku, kupte si “ice bucket” s šesticí Stelly Artois, a užívejte si pohodovou atmosféru festivalu!

7. Kafe Pragovka

Kafe Pragovka je kavárna, která povstala ze sutin opuštěné továrny. Dřív tu Praga vyráběla svoje automobily, dnes se tu probouzí k životu nové kulturní centrum Vysočan. Výtvarníci tu mají své ateliéry, jsou zde tři galerie, skate park a v neposlední řadě nová kavárna v překrásném industriálním prostoru. Teď je tu konečně místo pro dobrá setkání, stůl pro obchodní jednání, konference nebo zákoutí pro romantickou schůzku. Kafe Pragovka je ideální útočiště pro dobré večírky, kde si nikdo nestěžuje na nedodržování nočního klidu. Ukrutně dobrá káva, skvělá vína, pivo jako křen, poladěné domácí limonády a správně připravené koktejly. Tu a tam koncert, Dj set, divadelní představení a jiné kratochvíle. Na Foodparade si pro vás Kafe Pragovka připraví nejen skvělou kávu a domácí limonády, ale také vystoupení, která byste rozhodně nečekali...

Autor:
Vydáno: