Evropská noc pro netopýry se po 17 letech vrací zpět do Zoo Brno

Vzdělávací pracovníci brněnské zoologické zahrady chystají na odpoledne 9. září ve spolupráci s doc. Janem Zukalem a studenty Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Evropskou noc pro netopýry.

Na začátku září se akce pod hlavičkou ČESON (České společnosti pro ochranu netopýrů) koná na rozličných místech po celé České republice. Hlavním poselstvím je seznámení veřejnosti se životem těchto fascinujících živočichů s důrazem na jejich přínos pro člověka a důležitostí jejich ochrany.

Návštěvníci budou mít možnost se setkat s pracovníky ze Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jinačovicích, poslechnout si přednášku doc. Zukala, případně zhlédnout film Netopýři ve tmě.

„Pro menší návštěvníky připravujeme hravá zastavení, kde si budou moci například vyzkoušet nakrmit umělého netopýra nebo složit origami, jedno ze stanovišť bude koncipováno pro celé rodiny,“ řekla za Zoo Brno Jana Galová, která organizaci akce zaštiťuje.

Celý program se bude odehrávat v okolí pódia u Dětské zoo:
- ve 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin proběhne přednáška doc. Jana Zukala spojená s ukázkou netopýrů
- od 13:00 promítání filmu „Netopýři ve tmě“ od Ivana Horáčka
- stanoviště Záchranné stanice v Jinačovicích
- doprovodné aktivity pro děti – omalovánky, origami

V případě nepříznivého počasí bude akce přemístěna do vzdělávacího sálu správní budovy zoo. Poslední Evropská noc pro netopýry proběhla v Zoo Brno 1. září 2001, tato akce se tak do Zoo Brno vrací po 17 letech.

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: