Enrichment day

Tento den si budou užívat především zvířecí obyvatelé zoo, ale pozadu nezůstanou ani návštěvníci, kterým se otevře zajímavý pohled na aktivující zvířata. Od 10:00 do 16:00 hodin budou postupně pro vybrané druhy připraveny různé „hlavolamy“ či hračky, z nichž některé budou naplněny pamlsky.

Podrobný časový harmonogram dostanou návštěvníci po příchodu do zoo, takže si budou moci vybrat kupříkladu mezi velkými papoušky, kočkovitými šelmami, primáty, ale i třeba mezi jeleny či žirafami. V areálu zoo bude také připraveno několik stanovišť, kde budou moci dárky pro zvířata vytvořit i samotní návštěvníci. V tomto týdnu je zároveň vyhlášena minisoutěž o nejlepší nápad na zpestření volného času zvířat, návrhy lze zasílat na e-mailovou adresu marketing@zoousti.cz. Nejlepší příspěvky budou odměněny.

Program enrichmentu je důležitou součástí chovu v moderních zoologických zahradách. Používá se zejména pro vyplnění volného času zvířat, zahnání nudy, povzbuzení fyzické aktivity i psychických schopností. Nejčastější je potravní enrichment, který je spojen s hledáním potravy a nutností vyvinout určitou aktivitu, tím se napomáhá i zlepšení zdravotního stavu a psychické pohody zvířat.

Autor:
Vydáno: