Dvě cesty, dvě místa

Nejedná se u turistiku a zdaleka už ne o automobilismus, či silnice pro ocelové oře stavěné. Ten kdo by si to myslel, je na velkém omylu. Předmětem je ve skutečnosti výstava dvou malířů INGE – ROSE LIPPOK, z německého Hannoveru a TILO ETTLA , německého výtvarníka, žijícího v Plané u Mariánských Lázní.

Dvě cesty, dvě místa

Výstavu můžete navštívit v Karlových Varech, Interaktivní galerii – Becherova vila, v období od 4. 9. do 28. 9. 2014. Připravte se na okouzlující výtvarná díla, s pohledem na běžné věci obyčejného života, ze zajímavého úhlu pro pozorovatele, kdy i při každodenním pohledu si neuvědomujeme jejich výjimečnost. Stojí tady na malířském stojanu běžná židle, na které se uvelebilo kotě, které zahřívá místo svého pána, který někam odběhl, ale určitě se brzy vrátí, protože pod židlí stojí ještě jeho boty. Další dva obrazy znázorňují technické věci, ale zároveň s přírodou. Na jednom obrázku je hruška s hřebíkem na druhém pomeranč se žárovkou. Souvisejí spolu nakreslené věci ? Kdyby zde byl pan Thomas Alva Edison, zapíchl by dva hřebíky do hrušky ( jeden železný a druhý měděný ), vznikla by jednoduchá baterie. Propojil by oba obrazy dráty a žárovka na druhém obrazu by se rozsvítila. Ano, je to fantazie, ale vystavené obrazy k těmto myšlenkám vybízejí.

Potěšilo by se také oko zahrádkáře. Vždyť namalované ovoce a zelenina jsou jako živé. Při vernisáži výstavy přítomné provázeli samotní autoři výtvarných děl a považte ! V češtině ! Oba zvládají velice dobře náš jazyk, což bylo příjemným překvapením pro všechny přítomné.

Autor:
Vydáno: