Dotkněte se vědy ve Foru Nová Karolina

V sobotu 1. listopadu začne Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Právě ve Foru Nová Karolina se bude konat jeho ostravská část. Návštěvníci se mohou denně od 10 do 19 hodin zapojit do expozice Věda na dotek, shlédnout pořady o vesmíru anebo si vyzkoušet některé vystavené exponáty. Letošní ročník největšího vědeckého festivalu v České republice je v pořadí již čtrnáctý s mottem „Dotkni se vědy“.

Forum Nová Karolina dlouhodobě pracuje na oživení centra města. V posledních týdnech jsme do něj lákali ženy na akci Dny Marianne, nejen muži, ale celé rodiny s dětmi dorazily na náš Oktoberfest a další akce je zaměřená především na studenty. Předpokládáme ale, že nejen oni budou mít zájem o vědu a techniku, návštěvu vesmíru, luštění matematických hádanek ze staré Číny, o středověká písma anebo optické klamy. Po celé dva týdny se mohou zájemci ve 2. patře centra dotknout vědy. A my tak přidáme ke sportu, kultuře a zábavě, vědu a techniku. Protože Forum je otevřené akcím, které zaujmou naše návštěvníky,“ řekl Tomáš Lučan marketingový manažer Fora Nová Karolina.

Ostravským návštěvníkům se 14. ročník největšího vědeckého festivalu představí výstavou Pohledy do vesmíru, interaktivní expozicí Věda na dotek a také naučnými přednáškami. Fotografie z výstavy pocházejí z Mt. Paranalu v Chile, z jedné z nejvýkonnějších observatoří světa. Ve Foru Nová Karolina se mohou návštěvníci těšit na pořady o vesmíru, které připravilo ostravské planetárium, vyzkoušet si exponáty z nového Světa techniky. V nabídce jsou interaktivní pokusy pro děti, roboti a řada přednášek.
Dopolední část festivalu je určena studentům středních škol. Odpolední a večerní část s doprovodnými akcemi široké veřejnosti.

Celý program festivalu, který nabídne desítky přednášek, výstav, dnů otevřených dveří a expozic, najdete na www.tydenvedy.cz.

Další informace o ostravském programu na www.forumnovakarolina.cz a facebooku.

Autor:
Vydáno: