Do zoo s elektrospotřebičem za skauty

V sobotu 11. května 2019 nabízí ústecká zoo hned dvě akce pro rodiče s dětmi, kteří se snaží nabídnout svým potomkům smysluplnou zábavu a zároveň ušetřit nějakou „kačku“. Právě pro ně je připravena akce Po liščí stopě a S vysloužilci do zoo. „Obě připravujeme ve spolupráci s dalšími partnery již řadu let, v letošním roce se termínově sešli právě 11. května,“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Do zoo s elektrospotřebičem za skauty

Den plný soutěží a různých úkolů pořádá Junák – český skaut, středisko Ústí nad Labem, z. s. již po patnácté. Cíleně je věnován skautským oddílům přijíždějícím z různých částí naší republiky, ale zapojit se mohou i všichni dětští návštěvníci zoo. Pro řadu dětí to možná bude impuls do této organizace vstoupit a dozvědět se něco nového, naučit se spoustu dovedností, vyzkoušet si zálesácký život a získat impuls k ohleduplnému chování v přírodě,“ vysvětluje Věra Vrabcová. Na stanovištích, která budou rozmístěna po celém areálu zoo, si ústečtí skauti pro své kamarády připravili stanoviště zaměřené na obratnost, pohyb, zručnost či vědomosti. Akce, která trvá od 10.00 do 16.00 hodin, je vhodná pro děti od 4 do 12 let.

„Do myšlenky skautského života zapadá i způsob, jak každý z nás může svým šetrným chováním pomáhat přírodě,“ přidává se kolega Matěj Kynšt. „Již několik let spolupracujeme se společností Elektrowin, která se zabývá separací elektroodpadů. Akce S vysloužilci do zoo nabízí každému návštěvníkovi možnost odevzdat při vstupu do zoo (u spodního i horního vchodu) do speciálního sběrného koše starý nefunkční elektrospotřebič. Od členů promotýmu obdrží poukázku na volnou dětskou vstupenku do zoo v hodnotě 60 Kč, kterou hned uplatní v pokladně zoo (platí pouze v den konání akce). Kromě toho se zapojí do jednoduché elektrosoutěže, získá i drobné upomínkové předměty a letáčky s informacemi o recyklaci elektroodpadu. Možnost ušetřit na vstupném pro děti mohou návštěvníci využít od 10.00 do 17.00 hodin,“ doplňuje Matěj Kynšt.

Autor:
Vydáno: