Dny evropského dědictví

Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu s názvem Dny evropského dědictví dne 3. září 2016. V rámci EHD bude vstup zdarma do hlavní budovy na Florenci v čase 9.00–18.00 hod., dále do Podskalské celnice na Výtoni od 10.00–18.00 hod. a do Zámeckého areálu ve Ctěnicích od 10.00–18.00 hod.

V hlavní budově Muzea na Florenci mohou návštěvníci zhlédnout mimo stálých expozic výstavu Pražské biografy / Pomíjivé kouzlo potemnělých sálů a výstavu Břevnov – ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled. Pro návštěvníky budou připraveny také samoobslužné pracovní listy o historii Mánesovy desky, jejíž originál je v muzeu vystaven. V Podskalské celnici na Výtoni bude možné navštívit stálou expozici Zaniklé Podskalí a život na Vltavě.

Zámecký areál Ctěnice nabízí prohlídku stálých expozic Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století a Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova. Pro návštěvníky bude otevřena také stálá expozice Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost. Návštěvníci mohou také zhlédnout výstavu Večerníček slaví 50 let.

Autor:
Vydáno: