Dny evropského dědictví

Muzeum hlavního města Prahy se zapojí do projektu s názvem Dny evropského dědictví dne 5. září 2015. V rámci EHD bude vstup zdarma do hlavní budovy na Florenci v čase 9.00–18.00 hod., dále do Podskalské celnice na Výtoni od 10.00–18.00 hod. a do Zámeckého areálu ve Ctěnicích od 10.00–18.00 hod.

V hlavní budově Muzea na Florenci mohou návštěvníci zhlédnout mimo stálých expozic výstavu Co čas už nevrátí / Praha 60. let ve fotografiích Borise Baromykina, kolekci téměř stovky černobílých snímků z 60. let dvacátého století. Výstava Hroby barbarů / Svět živých a mrtvých doby stěhování národů bude uzavřena.

V Podskalské celnici na Výtoni probíhá až do 3. ledna 2016 výstava Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltavan. Vybrané předměty a vystavené obrazy dokreslují život na Vltavě a v zaniklém Podskalí.

Zámecký areál Ctěnice nabízí prohlídku stálých expozic Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do
20. století a Zámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova. Nově je pro návštěvníky otevřena stálá expozice Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost. Návštěvníci mohou také zhlédnout výstavu Kámen v pravěku, která je věnována zpracování a využití kamene v pravěku.

Autor:
Vydáno: