Den Země v zoo

V neděli 27. dubna proběhnou v ostravské zoologické zahradě tradiční oslavy svátku naší planety. Zájemci mohou Zemi přinést dárek, a to v podobě vysloužilého elektrospotřebiče. Tím podpoří opětovné využití mnoha jeho součástí, které by jinak skončily na skládce, a navíc získá slevu na vstupném do zoo.

Den Země v zoo

Vysloužilé elektrospotřebiče bude možné odevzdávat od 9 do 17 hodin před vjezdem na hlavní parkoviště. Za to lidé získají levnější vstupné pro dospělé a zdarma vstup pro děti. Tato tradiční akce na podporu správného třídění odpadu se ve spolupráci s kolektivním systémem Elektrowin uskuteční v naší zoo již pošesté. Přinášet lze vysloužilý fén, holící strojek, varnou konvici, ale třeba také vysavač, mikrovlnnou troubu, pračku či ledničku... Volná/zlevněná vstupenka bude platná pouze v den akce.

V areálu zoo bude od 11 do 16 hodin připraven doprovodný program. V 11:00 hod. představíme návštěvníkům novou interaktivní expozici Ekokuchyň, která vznikla za finanční podpory Moravskoslezského kraje. V ekokuchyni a i na dalších místech po areálu najdou zájemci recepty a náměty na to, jak každý z nás může jednoduše přispět k ochraně nejen našeho okolí, ale v podstatě celé planety. Přijďte se přesvědčit, že chránit přírodu se dá i z pohodlí Vaší kuchyně, koupelny či obýváku. Nebo třeba tím, že budeme používat výrobky z recyklovaného papíru. U jednoho stanoviště si jeho výrobu budou moci děti přímo vyzkoušet.

Zdánlivě malé činy každého z nás mohou mít velký efekt pro přírodu s dosahem přes celou zeměkouli „OD PÓLU K PÓLU“. To je zároveň název nové kampaně, kterou na podzim loňského roku vyhlásila Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Přidat se může každý z nás.

Autor:
Vydáno: