Den želv

Vzácné suchozemské želvy se už o víkendu představí návštěvníkům táborské zoologické zahrady. Návštěvníky čeká tuto sobotu v rámci Dne želv speciální program zaměřený na tyto plazy. Během něj se dozví spoustu zajímavostí o životě těchto zvířat. Do svého letního výběhu, který vznikl vloni v horní části táborské zoologické zahrady, se želvy definitivně přestěhují, až se výrazněji oteplí.

Den želv

Želvy jsme získali už v roce 2017 od ministerstva životního prostředí. Inspektoři České inspekce životního prostředí je doslova posbírali v listopadu v Praze – Štěrboholích, kde se v okolí frekventované silnice pohybovalo dokonce 264 exemplářů želvy zelenavé. Kdo tato zvířata zařazená na seznamu ohrožených zvířat CITES vypustil, se nezjistilo. Naše zahrada si mohla vzít jen 16 želv, zbytek se rozmístil v ostatních zoologických zahradách,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka a dodává, že kromě želv zelenavých chová zoo také želvy čtyřprsté a jednu želvu vroubenou.

„V loňském roce jsme pro ně vybudovali nový sezonní výběh, který návštěvníci najdou v horní části areálu. U něj jsme pak instalovali vzdělávací tabuli s informacemi nejen o želvách, ale problematice pašování zvířat obecně,“ dodává Sušanka.

Návštěvníky táborské zoo v sobotu 25. května čeká Den želv, při kterém se dozvědí spoustu zajímavostí nejen o tomto živočišném druhu, ale také o problematice pašování zvířat.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: