Den pro plazy v Zoo Ostrava

Může želva opustit krunýř? Kolik druhů plazů žije v České republice? Odpovědi na tyto i další otázky se zájemci mohou dozvědět následující sobotu v ostravské zoologické zahradě, kde se uskuteční akce věnovaná právě plazům.

Den pro plazy v Zoo Ostrava

V sobotu 22. října bude v ostravské zoo připraven program s plazí tématikou. Od 11 do 14 hodin budou ve výukovém centru probíhat nejrůznější aktivity pro děti i dospělé. K vidění zde bude i řada plazích preparátů, jako je třeba kostra užovky nebo želví krunýř, které pracovníci centra využívají při vzdělávacích programech pro školy. V prostorách výukového centra se také v rámci programu uskuteční přednáška o plazech. Zájemci se na ní dozví zajímavosti o plazech, jaký je jejich význam v přírodě, dále uslyší o druzích vyskytujících se v ČR – původních i těch nepůvodních, které v naší přírodě nemají své místo. A chybět nebude ani prostor pro vyzkoušení, jaká je hadí kůže na dotek. Přednáška se uskuteční ve dvou časech: v 11:00 a 14:30 hod. ve výukovém centru.

Dále proběhne mimořádné komentované setkání u varanů modrých, a to v 13:00 hod. v pavilonu Papua. Ostatní setkání budou probíhat dle harmonogramu.

Autor:
Vydáno: