Den pro lemury v Zoo Ostrava

Chcete se dozvědět, kolik druhů lemurů žije na Madagaskaru, jaká všeliká prostředí zde obývají nebo jak pestrý je jejich jídelníček? Pak Vás zveme v sobotu 23. června do ostravské zoologické zahrady, kde proběhne Den pro lemury. Představíme Vám nejen tyto jedinečné tvory, ale také možnosti, jak jim pomoci. Většina z nich totiž patří k ohroženým druhům a řadě z nich hrozí úplné vyhubení.

Den pro lemury v Zoo Ostrava

V sobotu 23. června budou v ostravské zoo u Pavilonu evoluce mezi 11. a 16. hodinou připraveny pro malé i velké návštěvníky aktivity, které přiblíží zajímavosti ze života lemurů a zároveň upozorní na to, jak velmi jsou tito madagaskarští primáti ohroženi (některým hrozí v jejich domovině úplné vyhubení). Děti se mohou těšit na nejrůznější lemuří kvízy a hádanky. Ve 14:00 a 14:30 hod. bude probíhat i komentované setkání s lemury v ostrovní expozici Ráj lemurů, která je pro návštěvníky průchozí. Aktuálně v ní pobývá 17 samců celkem čtyř druhů.

Zájemci se také dozvědí, jak každý z nás může těmto vzácným a jedinečným tvorům vyskytujícím se pouze na Madagaskaru pomoci – například tím, že se zapojí do Běhu Zoo Ostrava pro lemury (více na www.behzooostrava.cz) nebo si koupí plyšového lemura Sclaterova. Ale „stačí“, že lidé zkrátka přijdou do zoo, protože jeden ze záchranných projektů, který je zaměřen na ohroženou madagaskarskou faunu, je podporován z programu Koruna ze vstupu. Děkujeme, že Vám není lhostejný osud zvířat!

Autor:
Vydáno: