Den přírodních věd pro ZŠ - barvy a tvary

Pátý ročník Dne přírodních věd v Zoo Brno, připravovaný ve spolupráci se studenty a pedagogy Střední průmyslové školy chemické, Brno, se tentokrát koná ve středu 11. října od 8:30 do 13:00 hodin. Studenti nabídnou přihlášeným školákům zábavná a poučná setkání na téma barvy a tvary.

Velká soutěž pro základní školy a gymnázia z celé jižní Moravy nabídne šest stanovišť, na kterých se účastníci dozvědí zajímavé informace o zbarvení a tvaru živočichů, rostlin, hornin a minerálů. Nově bude připraveno také stanoviště fyziky, kde na soutěžící čeká pár zajímavostí o optice. Nebudou chybět ani chemické pokusy.

Soutěžící projdou zoologickou zahradu a zastaví se na jednotlivých stanovištích, u kterých budou nachystané nejen informace, přírodniny a ukázky, ale také přímo studenti chemické průmyslovky, kteří upoutají svým originálním přednesem. Žáci po odchodu ze stanoviště dostanou tři otázky, které budou odstupňované podle složitosti. Soutěž je určená pro žáky 7. – 9. ročníku ZŠ (sekunda-kvarta u víceletých gymnázií).

Záštitu nad 5. ročníkem Dne přírodních věd převzal primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál. Přihlašovat se můžete do 4. října e-mailem na adrese: galova@zoobrno.cz (Mgr. Jana Galová), do předmětu napište „Den přírodních věd“ a do zprávy počet družstev, která chcete zaregistrovat, jména žáků a Vaši školu. Přihlásit můžete maximálně 3 tříčlenná družstva z jedné školy. Soutěžící družstva mají vstup do zoo zdarma. Výsledky vyhlašujeme do 24 hodin od skončení akce. Těšíme se na vás!

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: