Den přírodních věd bude on-line

Tradičně na začátku října se v brněnské zoo koná Den přírodních věd pro školy. Vzhledem k vládním opatřením není možné soutěž uskutečnit přímo na Mniší hoře, přesto zájemci o tuto akci nepřijdou. Odehraje se totiž on-line na YouTube kanále Zoo Brno.

Den přírodních věd bude on-line

Přesun do virtuálního prostředí má několik výhod. Tou největší je zřejmě to, že zapojit se mohou studenti z celé České republiky. Dosud se účastnila jen družstva z jižní Moravy, takže jsme rádi, že můžeme naši činnost představit a ukázat i za hranicemi našeho kraje,“ řekl zakladatel a odborný garant Dne přírodních věd Marek Sláma.

Letošním tématem je Kde hrdliččin zval ku lásce hlas. Zájemci se mohou hlásit do 2. října do 13 hodin na https://is.zoobrno.cz/souteze-pro-skoly/. Dobrou zprávu je, že i po přihlášení lze měnit složení týmu. Samotná akce se uskuteční 7. října.

Soutěžící nejprve na https://www.youtube.com/c/zoobrno/ zhlédnou videa s výkladem stanovišť. Zabrousí do tajů exaktních věd, biologických vztahů nebo do nepostradatelné zoologické problematiky. Chybět nebude ani oblíbená chemická show. Po každém výkladu bude následovat přímý přenos, kde vysvětlíme případné nejasnosti. Poslední dílčí částí každého stanoviště bude soutěžní test.

„V každé překážce se schovává příležitost a já pevně doufám, že ji naplno využijeme!" uzavírá Sláma. Osmý ročník Dne přírodních věd se koná pod záštitou Ministerstva životního prostředí.

Den přírodních věd pro školy je soutěž tříčlenných týmů, kterou pořádá Zoo Brno společně se Střední průmyslovou školou chemickou, Brno. Je rozdělená do kategorií Z6 (6. a 7. ročník ZŠ), Z8 (8. a 9. ročník ZŠ) a G (prima-kvarta víceletých gymnázií). První ročník se uskutečnil v roce 2013.

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: